logo
Firmalara dijital dünya da yapılan olumsuz yorum ve eleştiriler olumsuz bir itibar bırakmaktadır. Bu da web sitesine olan güvenin azalmasına neden olur ve zaman içerisinde de web sitenize gelen ziyaretçi sayısının azalmasına neden olur. Bünyemizde size özel çözümler ve çalışmalar ile olumsuz yorum ve eleştirileri engelleyerek markanızın itibarını koruyoruz.

Web Tasarım

SEO Danışmanlığı

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Sosyal Medya Yönetimi

E-posta Pazarlama

Hızlı İletişim
Kurumsal SEO, Web Tasarım, E-ticaret Danışmanlığı, AdWords Reklamcılığı, Facebook Reklamcılığı, Google Analytics ölçümleme alanlarında uzmanlaşmış, e-ticaret sitelerine, websitelere ve portallara danışmanlık veren bir şirkettir.

+90 (232) 484 4422

info@izmirkentajans.com

Akdeniz Mah. 1347 Sk. No:8 / 511 Konak /İZMİR

+90 (232) 484 4422

Top

Ziyaretçileri Sitede Uzun Süre Tutmanın Yolları

Ziyaretçileri Sitede Uzun Süre Tutmanın Yolları

Her site sahibi yaptığı çalışmaların, verdiği emeklerin karşılığı olarak ziyaretçilerinin beğenip sitelerinde fazla durmalarını ister ki SEO uyumluluk kriterlerine de katkıda bulunsunlar. Bunu da site içi SEO çerçevesini tamamlarken karşınıza çıkan ziyaretçileri sitede uzun süre tutmanın yolları ile sağlayabilirsiniz. Sitenizi ne kadar SEO optimizasyonu ile yaparsanız yapın, içerikleriniz ve birkaç detay konusunda başarılı bir çalışma ortaya koymuyorsanız, üzgünüz ziyaretçilerin ilgisini çekemeyeceksiniz.

Temel amacınız ziyaretçi sayınızı arttırmak ve arttırdığınız ziyaretçilerin sitenizde kalma sürelerini uzatmak ise izlemeniz ve dikkat etmeniz gereken unsurları sizlerle paylaşalım. Ziyaretçileri sitede uzun süre tutmanın yolları dediğimizde ilk bakılması gereken yer sitenin tasarımı olmalıdır. Tasarımı ne kadar sade; kullanımı, site içi yönlendirmeleri ne kadar kolaysa siteniz için en uygun tasarım bu olacaktır. Koyu renklerin hakim olduğu siteler, ziyaretçileri zorlayacağı gibi, yaratacağı olumsuz etki ile sitenizden çıkmalarına neden olacaktır.  Sonuçta ziyaretçilerin sitenizi ziyaret ettiğinde istediklerini, beğendiklerini görmek isteyeceklerdir. Rahat bir şekilde, tek tıklamayla istediği kategori ya da içeriğe ulaşabilmelidirler. Ve aynı zamanda tasarımın sade olmasıyla da ferah, açık, net bir imaj sergilemiş olacaksınız.

Ziyaretçileri Sitede Uzun Süre Tutmanın Yolları ile Sitenizin Ziyaretçi Potansiyelini Arttırın

 

bounce rate, hemen çıkma oranı, ziyaretçi bazlı seo, ziyaretçileri uzun tutmak, seo optimizasyonu, site içi seo, seo uyumluluk, seo

Ziyaretçileri sitede uzun süre tutmanın yolları dediğimizde ilk bakılması gereken yer sitenin tasarımı olmalıdır. Tasarımı ne kadar sade; kullanımı, site içi yönlendirmeleri ne kadar kolaysa siteniz için en uygun tasarım bu olacaktır.

 

Gelelim, sitenizde bulunan içeriklerinize. Çoğu hata içeriklerde bulunuyor. Öncelikle içeriklerinizin diğer sitelerden farklı olmasına özen gösterin. Mümkün olduğunca kendi ya da firma imajını doğru gösterecek ifadelerle içeriklerinizi oluşturun. Yazılarınızın dili herkes tarafından anlaşılır olmalı, uzun cümleler yerine kısa, anlaşılır ve vurucu anlatım yöntemi üzerine çalışıyor olmalısınız. SEO için etkili olan bir diğer unsur da yazılarınızda öne çıkarmak istediğiniz kelime ya da sözleri kalın, italik ya da altı çizili şekilde belirtmeniz de ziyaretçilerinizin dikkatini çekecek ve okumalarına devam etmelerini sağlayacaktır. Kısaca ziyaretçileri sitede uzun süre tutmanın yolları içeriklerin düzenlenmesinden de geçiyor diyebiliriz. Ki yapılan çalışmaların önemli bir kısmını oluşturduğuna inanıyoruz.

Devam ediyoruz, içerikleri düzenlemeye. İçeriklerinizde görsel kullanmayı unutmayın. İçeriklerinizle alakalı, içeriğin uzunluğuna bağlı olarak birden fazla kaliteli görsel, tablo kullanmalısınız. Ayrıca içeriklerin daha çok dikkat çekmesi açısından kısa kısa maddelerin yer aldığı, konuyu açıklayan bölümlere de yer verebilirsiniz. Ziyaretçiler, bir içeriği okurken, ilgilendikleri konuyla ilgili sonuca ulaştıkları bölümleri daha çok severler. Bununla beraber, içeriklerin içinde, diğer içerik ve sayfalarınızla bağlantılı olan kelime ya da kelime gruplarına köprü oluşturabilir, içeriklerin alt kısımlarına, ziyaretçilerin ilgilendikleri konuyla ilgili diğer içeriklere ulaşabilecekleri bölümlere de yer verebilirsiniz. Ziyaretçileri sitede uzun süre tutmanın yolları için söyleyebileceğimiz son bir detay da site ve özellikle içeriklerde kullanılan reklamlardır. Reklamların sayısı abartılmamalıdır. Ziyaretçilerin gözünde olumsuz etkiye sahip olmakla beraber, ziyaret ettikleri içeriklerde fazla sayıda reklam gördükleri zaman, o sayfayı terk etme oranları yüksektir. Dolayısıyla, reklam sayısını belirli bir oranda tutmanız faydalı olacaktır.

Yorum Yok

Yorum Yazın