logo
Firmalara dijital dünya da yapılan olumsuz yorum ve eleştiriler olumsuz bir itibar bırakmaktadır. Bu da web sitesine olan güvenin azalmasına neden olur ve zaman içerisinde de web sitenize gelen ziyaretçi sayısının azalmasına neden olur. Bünyemizde size özel çözümler ve çalışmalar ile olumsuz yorum ve eleştirileri engelleyerek markanızın itibarını koruyoruz.

Web Tasarım

SEO Danışmanlığı

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Sosyal Medya Yönetimi

E-posta Pazarlama

Hızlı İletişim
Kurumsal SEO, Web Tasarım, E-ticaret Danışmanlığı, AdWords Reklamcılığı, Facebook Reklamcılığı, Google Analytics ölçümleme alanlarında uzmanlaşmış, e-ticaret sitelerine, websitelere ve portallara danışmanlık veren bir şirkettir.

+90 (232) 484 4422

info@izmirkentajans.com

Akdeniz Mah. 1347 Sk. No:8 / 511 Konak /İZMİR

+90 (232) 484 4422

Top

Yeni Dönem RSS

Yeni Dönem RSS

Sitelerin SEO optimizasyonu çerçevesini oluşturmaları, ziyaretçileri çekmeleri her yeni gelişme ve sistemle değişmektedir. İnternet kullanımının arttığı günümüzde ilgi çekici içerik ve sayfaların önemi de giderek artmaktadır. Arttığı gibi ziyaretçilerin sitelerini beğenmeleriyle sınırlı kalmayıp bağımlı ziyaretçi seviyesine getirmeleri de önem kazanmıştır. Bunu da RSS sistemi sağlamaktadır.

RSS Nasıl Çalışır?

 

feed burner, feed xml, rss dönemi, rss feed, rss haber, rss nedir, rss reader, seo, seo optimizasyonu

RSS  ile sitenizin ziyaretçi takibini kolaylıkla gerçekleştirip analizini yaparken aynı zamanda ziyaretçilerin sitenize abone olmasını da sağlayabilirsiniz.

 İlk önce ne olduğunu anlatmak gerekirse, RSS Türkçe anlamıyla beslenme ya da özet akışı olarak da söyleyebiliriz. RSS oluşturmak için XML belgesine ihtiyacınız olacaktır. XML formatı ile RSS bölümü oluşturulabilir. Son zamanlarda birçok hazır içerikli sistemlerde, web sitesi kurulduktan sonra RSS, siteadi.com/feed şeklinde karşınıza çıkacaktır. Bununla birlikte RSS sistemine benzer olarak da blogger üzerinden desteklenen ama çoğu kullanıcı tarafından rağbet görülmediği için yaygınlaşmayan Atom sistemidir. http://siteadi.com/atom.xml şeklinde görebilirsiniz.

Aslında bahsetmeye çalıştığımız sitenizin ziyaretçi sayısını ya da bağımlı ziyaretçi olarak adlandırabileceğiniz detayları her zaman kontrol edemezsiniz veya buna gerektirdiği kadar zaman ayıramazsınız. Dolayısıyla burada devreye RSS girmekte ve daha hızlı, daha kolay takip imkanı sunmaktadır. Ziyaretçilerin sitenizi ne sıklıkla ve ne kadar sürede ziyaret ettikleri oldukça önemlidir. Buradan çıkacak sonuç, arama motoru sonuçlarınızı etkilemekle kalmaz SEO kriterleri bazında da kendini gösterir. Sitenizi ziyaret edenlerin beğenisi ve sitenizi akıllarında bulundurmaları güzeldir tabi ama yeterli değildir. Ziyaretlerin sıklaşması ve kolay, hızlı bulunabilirliği sağlamak için yer imlerine ekle ya da sık kullanılanlara ekle bölümlerine yönlendirmeniz gerekiyor. Böylece ziyaretçilerinizin sitenizi daha sık ziyaret etmelerini sağlamış olursunuz. Popülerliği o kadar arttı ki RSS ile birçok internet kullanıcısı aynı anda birden fazla siteyi takip etmektedirler. Böylece ziyaretçi açısından kolaylık sağlanmakta ve sitenizde bulunulan, gezinilen süre de uzamaktadır.

RSS  ile sitenizin ziyaretçi takibini kolaylıkla gerçekleştirip analizini yaparken aynı zamanda ziyaretçilerin sitenize abone olmasını da sağlayabilirsiniz. Bunun için de Feedburner uygulamasına göz atabilirsiniz. RSS sistemi etkin kullanılmaya başlandığından beri Feedburner uygulaması da önem kazandı. Bununla yetinmeyerek ayrıca uygulama üzerinden para kazanma seçeneği de ortaya çıktı. İki sistemi birleştirerek sitenize entegre ettiğinizde, sitenizin ziyaretçi haritasını birçok özelliğiyle ortaya çıkarmış ve takip etmiş olacaksınız. SEO uyumuna ve arama motorlarına olan etkisini tekrar söylememize gerek yok sanırım.

Yorum Yok

Yorum Yazın