logo
Firmalara dijital dünya da yapılan olumsuz yorum ve eleştiriler olumsuz bir itibar bırakmaktadır. Bu da web sitesine olan güvenin azalmasına neden olur ve zaman içerisinde de web sitenize gelen ziyaretçi sayısının azalmasına neden olur. Bünyemizde size özel çözümler ve çalışmalar ile olumsuz yorum ve eleştirileri engelleyerek markanızın itibarını koruyoruz.

Web Tasarım

SEO Danışmanlığı

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Sosyal Medya Yönetimi

E-posta Pazarlama

Hızlı İletişim
Kurumsal SEO, Web Tasarım, E-ticaret Danışmanlığı, AdWords Reklamcılığı, Facebook Reklamcılığı, Google Analytics ölçümleme alanlarında uzmanlaşmış, e-ticaret sitelerine, websitelere ve portallara danışmanlık veren bir şirkettir.

+90 (232) 484 4422

info@izmirkentajans.com

Akdeniz Mah. 1347 Sk. No:8 / 511 Konak /İZMİR

+90 (232) 484 4422

Top

WordPress SEO Smart Links Eklentisi

WordPress SEO Smart Links Eklentisi

WordPress tabanlı sitenizi kurduğunuzda, sektörünüzde başarılı bir noktaya gelmek, güçlü rakiplerinizle aynı seviyede rekabet edebilmek için en iyi SEO çözümlerini bulmak istersiniz. Google’ın SEO kriterlerinin oldukça kapsamlı olduğu süreçte, her detay önemli hale gelmektedir. Yaptığınız araştırmalarda SEO Optimizasyonu için en iyi SEO uzmanı ile çalışmak ister, en yüksek verimi elde etmeyi beklersiniz. Bu anlamda aldığınız desteğin yanında bilmenizde fayda olacak bazı etkili WordPress eklentilerini zamanla konu edeceğiz. Bunlardan bir tanesi de SEO Smart Links eklentisidir.

SEO Smart Links eklentisiyle sitenizin iç linklemesini kolaylıkla yapabilir, yazılarınıza otomatik etiket eklemelerde bulunması için ayarlayabilirsiniz. Site sahiplerinin en zorlandığı konulardan birkaçı olan yazılara etiket oluşturma ve iç linkleme için yol gösterici niteliktedir. Detaylara geçmeden eklenti ile ilgili genel bilgiyi şöyle verebiliriz. Eklemiş olduğunuz yazılarınızdan, içeriklerinizden tutun, yorumlarınıza, sayfalarınıza, yazılarınıza hatta etiketlerinize kadar otomatik link eklemektedir. Bununla beraber söylediğimiz gibi yeni yazı oluşturduğunuzda hangi etiketleri eklemeliyiz ki insanların en çok kullandığı anahtar kelimelere göre ilgilerini çekelim dediğinizde, imdadınıza yetişiyor. Yazının içeriğini kontrol ederekanahtar kelime olarak içeriğinize eklemektedir. Ek olarak içeriğinizdeki kelimelere etiket sayfasının linkini otomatik yerleştiriyor. Böylece İç SEO olarak adlandırdığımız adımlardan birisi olan iç linklemeyi de yapmış oluyor.

İç linklemeyle backlink konusunda da avantajlı hale gelmiş oluyorsunuz. İçeriğinizi kopyalayıp kendi sitesinde kullanmak isteyen site sahipleri, sahip olduğunuz bağlantıları da kopyalamış oluyor. Bu da sitenizin backlink kazanmasına neden oluyor. İçeriğin link olduğunu anlamalarını istemiyorsanız, CSS dosyasından link rengini normal olarak değiştirirseniz, link olduğu anlaşılmayacaktır.

 

SEO Smart Links Kurulumu

 

akıllı bağlantılar, smarts links, wordpress seo smart,  links wp eklenti, seo smart links, seo smart links kurulumu

SEO Smart Links eklentisi, SEO optimizasyonuna katkıda bulunabilecek WordPress eklentilerinden bir tanesidir.

 

Eklentiyi indirdikten sonra, WinRAR aracılığıyla içindeki klasörü  herhangi bir FTP yöneticisi ile sitenize bağlayarak /wp-content/plugins dizinine göndermeniz gerekecektir. Bir sonraki adım, Admin panelinde bulunan n Eklentiler sayfasına gelerek eklentiyi aktifleştiriyorsunuz. Temelde SEO Smart Links eklenti kurulumunu tamamlamış oluyorsunuz. Ayarlarını da gözden geçirdiğinizde tüm işlemi tamamlamış oluyorsunuz. Bunun için de Admin panelindeki eklenti ayarlarının yapıldığı sayfayı açmanız gerekiyor. Burada Admin panelinden eklentinin ayar sayfasına girin. Source bölümünde eklentinin geçerli olmasını istediğiniz Yazılar, Yorumlar, Sayfalar gibi yerleri seçiyorsunuz. Ignore bölümünden eklentinin etkili olmasını istemediğiniz anahtar kelimeleri yazmanız gerekecektir.

Yorum Yok

Yorum Yazın