logo
Firmalara dijital dünya da yapılan olumsuz yorum ve eleştiriler olumsuz bir itibar bırakmaktadır. Bu da web sitesine olan güvenin azalmasına neden olur ve zaman içerisinde de web sitenize gelen ziyaretçi sayısının azalmasına neden olur. Bünyemizde size özel çözümler ve çalışmalar ile olumsuz yorum ve eleştirileri engelleyerek markanızın itibarını koruyoruz.

Web Tasarım

SEO Danışmanlığı

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Sosyal Medya Yönetimi

E-posta Pazarlama

Hızlı İletişim
Kurumsal SEO, Web Tasarım, E-ticaret Danışmanlığı, AdWords Reklamcılığı, Facebook Reklamcılığı, Google Analytics ölçümleme alanlarında uzmanlaşmış, e-ticaret sitelerine, websitelere ve portallara danışmanlık veren bir şirkettir.

+90 (232) 484 4422

info@izmirkentajans.com

Akdeniz Mah. 1347 Sk. No:8 / 511 Konak /İZMİR

+90 (542) 893 1420

İsmet Kaptan Mah. 1373 sk. no:8 Daire:101 Konak /İZMİR

Top

Twitter Optimizasyonu

Twitter Optimizasyonu

Sitelerin en iyi şekilde etkin olarak varlıklarını sürdürebilmeleri ve hedef kitlelerine ulaşıp, hedef kitlelerini genişletmeleri kritik bir öneme sahiptir. Bu anlamda Site içi SEO ve site dışı SEO tamamlandıktan sonraki dijital pazarlama kanallarına geçiş yapacağız demektir. Bu kanallardan bir tanesi olan Twitter optimizasyonu için gerekli detayların tamamlanması, sitenin arama sonuçlarında üst sıralara yükselmesinde etkili olacaktır. Dijital pazarlama anlamında kullanılan her kanalın, her hesabın ilgi alanı, hedef kitlesi ve kullanım anlayışı farklı olduğu için optimizasyonları farklılık gösterecektir. Sitenizin tanıtımında ve etkileşiminin arttırılmasında sosyal medya en büyük faydayı yarattığını söyleyebiliriz.

Dijital mecrada sitenizi ortaya koyma ve “ben de buradayım!” demek için büyük bütçeleriniz yoksa şayet, sosyal medya kanallarını doğru ve etkili kullanmanız size yol gösterecektir. Twitter optimizasyonu konusunda da sizlere vereceğimiz önerilerle, gerçek hedef kitlenize ulaşmanız sağlanacak, paylaşımlarınız artacak bu da sitenize olumlu yönde dönüşlerin olmasını sağlayacaktır. Yerel SEO kapsamında Twitter optimizasyonu içinde ilk önce Twitter hesabınızın profil bölümünün eksiksiz ve doğru tamamlanmış olduğundan emin olmalısınız. Şöyle düşünün, Google başta olmak üzere tüm arama motorları sitenizi indexlerken ya da SEO puanınızı belirlerken, kullandığınız tüm araç ve kanallardaki varlıklarınızın tam ve doğru olduğundan emin olmak ister. Bu yüzden Twitter profili tamamlama oranınız, etkileşimi belirleyen unsur olacaktır. Profilde yer alan iletişim bilgileri (adı, semt, şehir), şirket websitesi – blogu gibi bilgi ve linklerin doldurulması Google’ın indexlemesini hızlandıracaktır. Ayrıca Twitter profilindeki konum bilgisi ve telefon numarası bilgilerinin mutlaka girilmesi gerekmektedir. Arama motorlarının internet kullanıcılarına en doğru, en iyi siteleri göstermeye çalıştığını düşünürsek, site ve firma bilgileri doğru, tam olan profiller de arama sonuçlarında ilk sıralarda yer alacaktır.

Twitter Optimizasyonu ile Etkileşiminizi Arttırın

 

twitter seo, yerel  seo, twitter optimizasyonu

Twitter optimizasyonu için gerekli detayların tamamlanması, sitenin arama sonuçlarında üst sıralara yükselmesinde etkili olacaktır.

 

Twitter optimizasyonu için dikkat edilmesi gereken diğer detaylar arasında profil kısmında bulunan açıklama bölümü ve retweet düzeni yer almaktadır. 160 karakterden oluşan açıklama bölümüne sitenizle, firmanızla ilgili kısa ve net olabilecek bir yazı yazmanız, hedef kitlenizin sizi keşfetmesini kolaylaştıracaktır. Ve tabii ki hazırlayacağınız retweetin Twitter optimizasyonu için kilit noktalardan bir tanesi olduğunu tahmin edebilirsiniz. Retweet oluşturmak başlangıçta hazırlanışı kolay gibi görünse de paylaşımlarınızın, imajınız hakkında ipucu vereceğini hesaba kattığımızda o kadar da kolay olmadığını görebilirsiniz. Sonuç olarak, tweet içeriğiniz düzgün ve ilgi çekici bir içeriğe sahip olup doğru ve etkili anahtar kelimeleri içeriyorsa doğru yoldasınız demektir. Bu tweetler düzenli olarak belli bir kalite seviyesinde devam ettirilmelidir. Her alanda olduğu gibi sosyal medya kanallarında da aktif olarak yer almak ve bunu sitenize olumlu anlamda kullanmak istiyorsanız istikrarlı olmanız gerekmektedir. Paylaşmış olduğunuz tweetler, anahtar kelimelerinizi içerdiğinde, arama motorlarının algoritmaları tarafından iyi bir izlenim bırakır ve etkisini gösterir. Ayrıca SEO çalışmalarınıza da katkıda bulunmuş olur.

Son olarak Twitter optimizasyonu konusunda tweet atıp, retweet almak için adım adım dikkat etmeniz gereken detaylardan bahsedelim. Tweet oluştururken, aklınız mutlaka hedef odaklı çalışmalıdır. Güncel gelişmeleri takip ettiğinizde karşınıza çıkan özgünlüğe göre cümleler ve kavramlar kullanmalısınız.  Söz konusu hedef kitlenize uygun içerikler oluşturmaya da dikkat etmelisiniz. Gözden kaçırılan ama dikkat edildiğinde etkileşimin daha fazla olacağı detay ise tweetlerinizin Twitter’ın kullanımının yoğun olduğu zaman dilimlerinde paylaşmanızdır. Tweetlerinizi oluştururken kullanacağınız hashtagler (etiketler), paylaşımlarınızın etkisini daha da arttıracaktır. Etiketler, Twitter ve diğer sosyal medya kanalları üzerinde bütünleşerek etkileşimin dalga dalga büyümesine yol açacacaktır. Kullanıcıların, araştırdıkları konuları etiketler yardımıyla aradıklarını düşündüğümüzde oluşturduğunuz bu etiketler, size ulaşmalarını daha da kolaylaştıracaktır. Ana faaliyet alanınızla ilgi belirleyeceğiniz anahtar kelimelerin kullanılmasıyla Twitter aracılığıyla sitenize ziyaretçilerin gelmesi mümkün olacaktır. Bu yüzden satışlarınızı, marka bilinirliğinizi ve etkileşiminizi arttırmak, arama motoru sıralamanızı yükseltmek ve sosyal medya hesabınıza ilgi çekmek istiyorsanız, belirttiğimiz unsurlar size yardımcı olacaktır.

Yorum Yok

Sorry, the comment form is closed at this time.

Call Now Button