logo
Firmalara dijital dünya da yapılan olumsuz yorum ve eleştiriler olumsuz bir itibar bırakmaktadır. Bu da web sitesine olan güvenin azalmasına neden olur ve zaman içerisinde de web sitenize gelen ziyaretçi sayısının azalmasına neden olur. Bünyemizde size özel çözümler ve çalışmalar ile olumsuz yorum ve eleştirileri engelleyerek markanızın itibarını koruyoruz.

Web Tasarım

SEO Danışmanlığı

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Sosyal Medya Yönetimi

E-posta Pazarlama

Hızlı İletişim
Kurumsal SEO, Web Tasarım, E-ticaret Danışmanlığı, AdWords Reklamcılığı, Facebook Reklamcılığı, Google Analytics ölçümleme alanlarında uzmanlaşmış, e-ticaret sitelerine, websitelere ve portallara danışmanlık veren bir şirkettir.

+90 (232) 484 4422

info@izmirkentajans.com

Akdeniz Mah. 1347 Sk. No:8 / 511 Konak /İZMİR

+90 (232) 484 4422

Top

Transposh ve Uluslararası Seo

Transposh ve Uluslararası Seo

Uluslararası arenada ticaret yapan ve e-ticaret sayfaları olan ya da uluslararası kitlelere hitap edecek tarzda içerik üreten sayfa sahipleri, SEO alanında tüm çalışmaları kriterlere uygun şekilde yapmaya daha özen göstermek durumundadırlar. SEO’nun sayabileceğimiz unsurlarından birisi de sitenin dili olmaktadır. Hele ki uluslararası boyuttan konuşuyorsak WordPress tabanlı eklentilerden olan Transposh eklentisinden bahsetmemiz gerekir.

Sitenizin ziyaretçi saysını, hitini sadece bulunduğu ülkede arttırmak değil, hizmet verilen ya da ulaşılmak istenilen ülkelerde de arttırmak isteniyorsa güzel adreslerden birisinin Transposh olduğunu söyleyebiliriz. Tüm dillere söz konusu çeviriyi siz yapmadan, otomatik olarak eklentinin kendisi yapıyor. Ki bu bahsettiğimiz koşullara sahipseniz mutlaka eklentiyi kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Eklentinin kullanılmasıyla beraber aslında hizmet verilen ve sitenizin ilgisini çekmesini istediğiniz ülkelerden de ziyaretçi çekmeniz açısından oldukça faydalı olacaktır ki bu da SEO bazında olumlu bir etki yaratacaktır.

Transposh eklentisi, ücretsiz bir eklenti olup WordPress’in son sürümüne uyumlu hale getirilmiştir. Oldukça fazla dile otomatik çevirme özelliğinin yanında otomatik çeviriyi manuel çeviri ile de birleştirme kolaylığı da sağlamaktadır. Yapılan çeviriye müdahale yapılması ve düzenleme yapmaya olanak vermesi artı yönlerini oluşturmaktadır. Eklentinin artı olabilecek yönlerini sıralarken eksi yönlerinden de bahsetmemiz gerekir. Tabi ki otomatik çeviri yaptığı için tam anlamıyla doğru ifadeler olmayabiliyor. Manuel olarak müdahale edilerek düzeltilmesi gerekiyor. Uzaktan bakıldığında akla yatkın bir eklenti gibi görülmese de Transposh manuel olarak yapılacak çeviriyle beraber aynı paralelde götürüldüğü takdirde faydası anlaşılacaktır. Zaman tasarrufu konusunda da etkisi görülecektir.

 

Transposh Eklentisinin Kurulumu

 

Seo, Transposh, Transposh Eklentisi, Uluslararası Seo, WordPress Dil çeviri Eklentisi, WordPress Transposh Eklentisi

Transposh eklentisi, ücretsiz bir eklenti olup WordPress’in son sürümüne uyumlu hale getirilmiştir. Oldukça fazla dile otomatik çevirme özelliğinin yanında otomatik çeviriyi manuel çeviri ile de birleştirme kolaylığı da sağlamaktadır.

 

 

Tüm eklentilerin süreçlerinde yapılacak ilk adım gibi Transposh da da indirildikten hemen sonra WinRAR içindeki dosya çıkarılır. Çıkarılan, dosya FTP sistemi aracılığıyla sisteme bağlanarak /wp-content/plugins dizinine gönderilir. Bu işlem bittikten sonra Admin paneline girerek Eklentiler sayfasından söz konusu eklenti etkinleştirilir. Eklentinin kurulumu böylece tamamlanmış olur. Kurulumdan sonra Transposh ayarlarıyla ilgili birkaç detay vermek istiyoruz. Admin panelinden Bileşenler sayfasına giderek, bulunmasını istediğiniz alanı belirleyebilirsiniz. Aynı şekilde istediğiniz dile çeviri yapmak için de eklentinin ayarlar bölümüne bakmanız gerekecektir.

Yorum Yok

Yorum Yazın