logo
Firmalara dijital dünya da yapılan olumsuz yorum ve eleştiriler olumsuz bir itibar bırakmaktadır. Bu da web sitesine olan güvenin azalmasına neden olur ve zaman içerisinde de web sitenize gelen ziyaretçi sayısının azalmasına neden olur. Bünyemizde size özel çözümler ve çalışmalar ile olumsuz yorum ve eleştirileri engelleyerek markanızın itibarını koruyoruz.

Web Tasarım

SEO Danışmanlığı

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Sosyal Medya Yönetimi

E-posta Pazarlama

Hızlı İletişim
Kurumsal SEO, Web Tasarım, E-ticaret Danışmanlığı, AdWords Reklamcılığı, Facebook Reklamcılığı, Google Analytics ölçümleme alanlarında uzmanlaşmış, e-ticaret sitelerine, websitelere ve portallara danışmanlık veren bir şirkettir.

+90 (232) 484 4422

info@izmirkentajans.com

Akdeniz Mah. 1347 Sk. No:8 / 511 Konak /İZMİR

+90 (232) 484 4422

Top

Tema Optimizasyonu ve SEO

Tema Optimizasyonu ve SEO

Web sitenizin ziyaretçilerinin ve Google’ın gözünde değerinin, sürekli takip edilmesinin, hızlı ve sık indexlenmesinin en önemli noktalarından olan tema optimizasyonu konusuna değinmek istiyoruz. Sitenize gelen ziyaretçilerin farkında olarak ya da olmayarak dikkat ettikleri ilk şey, kullandığınız temanızdır. Sitenizin neredeyse en fayda yaratan bölümü bile olabilir. Kullanıcı dostu temalarınız oldukça sitenizin etkileşimi, hareketliliği o derecede artacaktır. Ziyaretçilerinizden bahsediyoruz ama hiçbir noktayı kaçırmayan, sizin ve sitenizin ensesinde olan Google için de bu süreç önem taşımaktadır. Ziyaretçileriniz ne sıklıkla ve süreyle sitenizde bulunuyorsa, Google botları da ziyaretinizi bağlantılı seviyede ziyaret etmeye başlayacak ve indexleyecektir. Takdir edersiniz ki, saydığımız tüm bu bağlantılar da yapılan SEO çalışmalarının birer parçasını oluşturuyor.

 

Tema Optimizasyonu için Gerekli Detaylar

 

  • Görsellik

Sitenizin görselliğini, içerikleriniz ile aynı orantıda oluşturduğunuza emin olun. Sonuçta sitenizin içeriğini yansıtacaktır. Temanızın içerisinde kullanılan şablonlar, resimler ve yazılar bir bütün olarak tema optimizasyonu konusuna hizmet etmektedirler. Temanın temel taşları olarak nitelendirebileceğimiz bu başlıklar, ziyaretçilerin aklında kalıcı olmanıza etki edecek kadar önemlidir. Bu da sitenizi daha sık ziyaret etmelerine ve dolayısıyla da Google’ın hak ettiğiniz değeri vereceğine yorumlayabiliriz. Anlayacağınız gibi tema optimizasyonu için görsellik ilk aşamada vazgeçilmez bir unsur olduğunu fazlasıyla göstermektedir.

 

  • Navigasyon

Her zaman bahsettiğimiz ve sürekli hatırlatmaya da devam edeceğimiz bir detay Kolay erişim özelliği yani navigasyon, sitenizin SEO’su için çok önem taşımaktadır. Sonuçta sitenizin yol haritasının olması, başka deyişle ziyaretçinin açtığı sayfada nerede olduğunu, ziyaret etmek istediği diğer sayfaları kolayca bulabileceği bir düzen araması kaçınılmazdır. Bunun için de Google’ın da fazlasıyla dikkate aldığı Breadcrumb uygulamasını sitenize eklemeyi düşünebilirsiniz. Böylece Navigasyonun ilk önce tema optimizasyonu için daha sonra da SEO Optimizasyonu için ne kadar önemli olduğunu görebiliyorsunuzdur.

 

Görsellik, Hızlı Tema, Seo Için Tema, Seo Resim,W3c, Web 2.0, web 3.0, tema optimizasyonu, seo, seo optimizasyonu, Breadcrumb, navigasyon

Tema optimizasyonu, web sitenizin ziyaretçilerinin ve Google’ın gözündeki değerinin, sürekli takip edilmesinin, hızlı ve sık indexlenmesinin en önemli noktalarından bir tanesini oluşturmaktadır.

 

  • Sitenin Hızlı Yüklenmesi

 

Tema optimizasyonu için sitenizin yüklenme hızını da devreye sokmamız gerekir. Hızına yetişmekte zorlandığımız ama her şeye daha hızlı ulaşmak için de artık vazgeçemediğimiz internet çağında, elbette ki sitenizin hızlı yüklenememesi gibi bir durumdan bahsedemeyiz. Ziyaretçilerinizin sitenizi ziyaret ettiğini ve açılma süresinin uzun sürmesini bırakın saniyeler sonra açılmadığında ziyaretçilerin ne yapacağını düşünün. Sıkılmaları an meselesi olur ve başka siteye geçme eğiliminde olurlar.

İlk defa gelenler için de istikrarlı gelen ziyaretçileriniz için de kötü bir etki bırakabilirsiniz. Dolayısıyla, siteniz ne kadar hızlı açılıyorsa, emin olun ziyaretçilerin sitenizi ziyaret etme ve sayfalarınız arasında gezinme oranları aynı doğrultuda artacaktır. Google da tabi ki farkedecektir, sayfalarınızı indexlemesi daha fazla, yine yeniden SEO çalışmalarına da katkı sağlanmış olacaktır.

 

  • Web 2.0 Uyumu

Sitenizin web 2.0 ile uyumuna kesinlikle dikkat etmelisiniz. Birbiriyle bağlantılı olan tema optimizasyonu ve SEO için internet teknolojileri önemlidir. İnternet teknolojileri geliştikçe temalar da  SEO da gelişmekte ve daha üst bir seviyeye çıkmaktadırlar. Web 2.0 nin devamını getirecek olan Web 3.0 teknolojisini de unutmamak gerekir. Mümkün olduğunca sitenizin Web 2.0 ile uyumunu optimize edin. Sonraki süreçte ortaya çıkacak yeniliklere geçiş süreci daha kolay olacaktır.

 

  • W3c Standartlarına Uyum

Sitenizin ziyaretçi ve kullanıcılarınız tarafından sorunsuz görüntülenmesi, her tarayıcı da aynı şekilde görüntülenmesi ve ayrıca güvenlik ve kalite sertifikalarının olması, tema optimizasyonu seviyenizi pozitif yönde etkileyecektir. Bunun için W3c standartları gündeme gelmekte ve sitenizin bu standartlara uyumu gerekmektedir.

  • Kullanılan Görsel Sayısı

Sitenizin SEO optimizasyonu için önemli hale gelen görsel ve videoların dağılımı, tema optimizasyonu için dikkatle hareket edilmesi gereken unsurlardan bir tanesini ifade etmektedir. Tabi ki görsel ve videoların fazla olması, görselliğin önem kazandığı ve daha çok tercih edildiği sektörümüzde kesinlikle üzerinde durmamızı gerektiriyor. Ancak sitemizde bulunan görsellerin fazlalığı ve boyutlarının büyük olması, sitenizi olumsuz yönde etkileyecektir. Sitenizin hızının yavaşlamasına neden olabileceği gibi, SEO için de hiç iyi bir durum olmayacaktır.

Yorum Yok

Yorum Yazın