logo
Firmalara dijital dünya da yapılan olumsuz yorum ve eleştiriler olumsuz bir itibar bırakmaktadır. Bu da web sitesine olan güvenin azalmasına neden olur ve zaman içerisinde de web sitenize gelen ziyaretçi sayısının azalmasına neden olur. Bünyemizde size özel çözümler ve çalışmalar ile olumsuz yorum ve eleştirileri engelleyerek markanızın itibarını koruyoruz.

Web Tasarım

SEO Danışmanlığı

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Sosyal Medya Yönetimi

E-posta Pazarlama

Hızlı İletişim
Kurumsal SEO, Web Tasarım, E-ticaret Danışmanlığı, AdWords Reklamcılığı, Facebook Reklamcılığı, Google Analytics ölçümleme alanlarında uzmanlaşmış, e-ticaret sitelerine, websitelere ve portallara danışmanlık veren bir şirkettir.

+90 (232) 484 4422

info@izmirkentajans.com

Akdeniz Mah. 1347 Sk. No:8 / 511 Konak /İZMİR

+90 (232) 484 4422

Top

SEO’nun Link Girişleri ve Link Çıkışları ile İlişkisi

SEO’nun Link Girişleri ve Link Çıkışları ile İlişkisi

Sitenizle ilgili SEO çalışmalarına özellikle yeni ya da daha az bilgiyle başladığınızda, sitenizi olumsuz etkileyen, Google tarafından değer görmeyen SEO kriteri ihlalleri ile karşılaşabilirsiniz. Bunlardan birisi de Sitenize ait link girişleri ve link çıkışları olmaktadır. Doğru adımlar uygulayarak yapıldığında, sitenize fayda yaratırken, gelişigüzel ya da abartılarak fazla yapıldığında emin olun, faydadan ziyade zararlı olacaktır. SEO optimizasyonu ve Pagerank değeriniz açısından oldukça önem taşımaktadır. Google tarafından uygulanan filtre cezalarına yakalanmak istemezsiniz sanırım. Ya da doğru yaptığınızı düşündüğünüz link girişleri ve link çıkışları ile sonuç alamadığınızı görmek, sizi memnun etmeyecektir.

Dolayısıyla SEO optimizasyonu için Google kriterlerinden link girişleri ve link çıkışları konusunda dikkatli ve emin adımlarla ilerlemek her zaman kazandıracaktır. İster yeni açtığınız, ister uzun yıllardır var olan bir web siteniz olsun içeriğinizle alakalı olmayan siteler ile link alışverişinde bulunuyorsanız, arama motoru sıralamalarında sitenizin hemen üst sıralara yükselmesini istediğiniz için link girişleri ve link çıkışları konusunda aşırıya kaçıyorsanız geçmiş olsun. En azından saydıklarımızı yapıyorsanız, başarılı olamayacağınızı artık biliyorsunuz.

Sitenizin konu ve içerikleriyle bağlantılı olan ya da olmayan diğer siteler ile karşılıklı yapılan link girişleri ve link çıkışları sitenizi ve SEO optimizasyonunuzu nasıl etkiliyor, görelim. Sitenizin konusu teknoloji üzerine olduğunda, kalkıp yemek tarifleri veren ya da şöyle söyleyelim teknolojiyle alakası olmayan içerikteki sitelere link veriyor ve o sitelerden de link alıyorsanız, SEO kriterleri ile uyumlu hareket etmediğiniz ortaya çıkacak ve pagerank değeriniz düşecektir. Bununla beraber yine aynı örnek üzerinden gidecek olursak, teknoloji içerikleri olan başka sitelere verilen linkler ya da söz konusu sitelerden alınan linkler, sitenizin SEO açısından faydalı olacak, pagerank değerinizi yükseltecektir.

Link Girişleri ve Link Çıkışları için Doğru Hareket Etmeniz Oldukça Önem Taşımaktadır

 

backlink, backlinklerin seo etkisi, link değişimlerinin seoya etkisi, link giriş ve çıkışı, sandbox, sandbox  ne demek, çapraz link değişimi,  seo optimizasyonu, seo kriterleri, pagerank, pagerank değeri

Link girişleri ve link çıkışları konusunda dikkatli ve emin adımlarla ilerlemek her zaman kazandıracaktır.

 

Siteler arası link alışverişi yaparken dikkatli olmanız gerekecektir. SEO uyumluluğunuza zarar verebilirsiniz. Google, gerçek ve doğal olmayan bir SEO çalışması yapıldığını düşünerek, değerinizi düşürebilir. Bunun için size çapraz link değişimi yapmanızı öneriyoruz. Çünkü konuya geniş çerçeveden baktığımızda, şu detay da ortaya çıkmaktadır: aynı sunucu üzerinde yer alan web sitelerin birbirlerine link verip almaları, arama motorları tarafından hiçbir şekilde değer görmeyecektir. Bu nedenle çapraz link değişimi önemli bir yer tutmaktadır.

Farklı sunucular üzerinde bulunan siteler ile çarpraz link değişimi yaptığınız takdirde, sitenizin SEO kriterleri ve pagerank değeri için oldukça faydalı olacaktır. Kısaca anlatmak gerekirse, dört siteden bahsedelim: X ve Y siteleri (site yönetcileriaynı webmaster diyelim) ile U ve Z siteleri( aynı şekilde tek webmaster) olsun. X sitesi U sitesine link verdiği zaman, U sitesi de X sitesine link verdiğinde burada sadece karşılıklı link değişiminden bahsedebiliriz. Yararlı olmayacaktır. Bunun aksine, X sitesi U sitesine link verdiği zaman, Z sitesi de Y sitesine link veriyorsa işte bu noktada çapraz link değişiminden bahsedebiliriz.

Bahsettiğimiz diğer bir konu da link girişleri ve link çıkışları konusunu abartacak derecede çok yapmanızdır. Kısa sürede hızlı bir şekilde link girişleri ve link çıkışları oluyorsa Google’ın radarına yakalanmışsınız demektir. Başka bir deyişle Sandbox olarak adlandırılan Google tarafından verilen filtre cezası almışsınızdır. SEO kriterlerine uygun hareket etmediğinizin sonucu olarak karşınıza çıkacaktır. Sandbox’a giren siteler, arama motoru sonuçlarında iyi bir noktaya gelemezler. Size önerimiz, haftalık belirli bir limit belirleyerek link giriş ve çıkışlarını gerçekleştirmenizdir. Böylece yavaş ve istikrarlı bir yükselişe geçmeniz, Google tarafından değer görecektir.

Yorum Yok

Yorum Yazın