logo
Firmalara dijital dünya da yapılan olumsuz yorum ve eleştiriler olumsuz bir itibar bırakmaktadır. Bu da web sitesine olan güvenin azalmasına neden olur ve zaman içerisinde de web sitenize gelen ziyaretçi sayısının azalmasına neden olur. Bünyemizde size özel çözümler ve çalışmalar ile olumsuz yorum ve eleştirileri engelleyerek markanızın itibarını koruyoruz.

Web Tasarım

SEO Danışmanlığı

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Sosyal Medya Yönetimi

E-posta Pazarlama

Hızlı İletişim
Kurumsal SEO, Web Tasarım, E-ticaret Danışmanlığı, AdWords Reklamcılığı, Facebook Reklamcılığı, Google Analytics ölçümleme alanlarında uzmanlaşmış, e-ticaret sitelerine, websitelere ve portallara danışmanlık veren bir şirkettir.

+90 (232) 484 4422

info@izmirkentajans.com

İsmet Kaptan Mah. 1373 Sk. No:8 D:101 Suat Manisalı İş Merkez

+90 (232) 484 4422

İsmet Kaptan, Mahallesi, 1373. Sk. No:8 D:11, 35210 Konak/İzmir

Top

Neden Seo Yaptırmalıyım?

Neden Seo Yaptırmalıyım?

Günümüzde reklam, ürünün tanıtılması için vazgeçilmez etkenlerden arasındadır. Aynı durum internet sektöründe de vardır, ancak diğer internet sitelerinden alan kiralayıp reklam vermeden önce, sitenin en etkili reklamını yapacak olan etken Seo (Search Engine Optimization) olmaktadır. Peki, internette zaten reklam veriyorum, ayrı olarak Neden Seo Yaptırmalıyım diye düşünüyorsanız bu konu için hazırladığımız makalemiz  size ışık olacaktır.

 

Her işletme web tasarım sitesini müşterilerini ve marka bilinirliğini arttırmak amacıyla yayına almıştır. Ancak bir çok firmanın web tasarımsitesi google seo uyumlu olarak yapılmadığından, google’da görünürlüğü yoktur. Bu yüzden, sitenize trafiği artırmak, cironuzu arttırmak ve marka değerinizi yükseltmek amacı ile google aramalarında ilk sayfada çıkmanız için çalışma yaptırmanız şarttır.

 

Neden Seo Yaptırmalıyım?

Çünkü internet kullanıcı arama motoru sonuçlarında karşısına çıkan seçenekler arasında %95 ilk üç sıradaki sitelere tıklar. İlk siteler her zaman için güvenilir bir imaj sergiler. Kullanıcı ilk sıralarda yer alan web sitelerinin faydalı olduğuna ve çoğu insan tarafından bu sitelerin tercih edildiğine, tıklandığına inanır.

Seo çalışması yapılmamış bir web siteniz varsa, sabit ziyaretçilerinizle yetinmeye mecbur kalacaksınız. Çünkü çoğu insan sizin web sitenizi fark edemeyecektir çünkü aramalarda alt sıralarda yer aldığı için. Ancak internetten yeni müşteriler kazanmak, bilinirliğinizi arttırmak istiyorsanız işte o zaman devreye “seo” kavramı giriyor. Daha çok insan seo sayesinde sizi fark ediyor, web sitenizi ziyaret ediyor ve uzun süre sitenizde geziniyor.

Web sayfanızın Google’ın istediği kriterlere göre düzenlenmesi işidir. Web sayfanızı yaptırdıktan sonra, SEO çalışmaları yaptırarak, Google arama motorunda istediğiniz anahtar kelimelerde üst sıralarda listelene bilirsiniz. Buda size Google’dan ziyaretçi getirecektir. Bu sayede iyi bir reklam, bol kullanıcı ve ürün satışı yapmış olursunuz.

Diğer reklam birimleri biraz pahalı olduğu için bütçenizde sıkıntılar yaratır ve düzenli, devamlı olarak siz ücret ödemeye devam edersiniz.  SEO’da ise bir kereye mahsus ücret ödeyerek Google’da arama sonuçlarında doğal bir şekilde ilk sırlarda çıkabilirsiniz. Buda size Google’dan bedavaya, devamlı olarak ziyaretçi getirecektir.

Yorum Yok

Yorum Yazın

Teklif AL