logo
Firmalara dijital dünya da yapılan olumsuz yorum ve eleştiriler olumsuz bir itibar bırakmaktadır. Bu da web sitesine olan güvenin azalmasına neden olur ve zaman içerisinde de web sitenize gelen ziyaretçi sayısının azalmasına neden olur. Bünyemizde size özel çözümler ve çalışmalar ile olumsuz yorum ve eleştirileri engelleyerek markanızın itibarını koruyoruz.

Web Tasarım

SEO Danışmanlığı

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Sosyal Medya Yönetimi

E-posta Pazarlama

Hızlı İletişim
Kurumsal SEO, Web Tasarım, E-ticaret Danışmanlığı, AdWords Reklamcılığı, Facebook Reklamcılığı, Google Analytics ölçümleme alanlarında uzmanlaşmış, e-ticaret sitelerine, websitelere ve portallara danışmanlık veren bir şirkettir.

+90 (232) 484 4422

info@izmirkentajans.com

İsmet Kaptan Mah. 1373 Sk. No:8 D:101 Suat Manisalı İş Merkez

+90 (232) 484 4422

İsmet Kaptan, Mahallesi, 1373. Sk. No:8 D:11, 35210 Konak/İzmir

Top

App Store Optimizasyonu Nedir ?

App Store Optimizasyonu Nedir ?

App Store Optimizasyonu nedir, incelikleri nelerdir?

App Store Optimizasyonu

App Store Optimizasyonu

Aslında mobil uygulama dünyasının ne kadar büyük ve değerli olduğundan bahsetmeye gerek yok ama biz yine de kısaca değinelim. Araştırmalar, günümüzde insanların mobil cihazlarında günde 2 saat civarında bir süre harcadığını ortaya koyuyor ve kuşkusuz bu rakam her geçen gün artıyor. Örneğin Gartner’a göre küresel olarak uygulama marketlerden 2017 yılı sonunda 15 milyon ücretli, 250 milyon da ücretsiz indirme yapmış olacağız. Aynı dönemde toplam pazar büyüklüğü için yapılan tahminlerse 100 milyar dolar seviyesinde. Mobil internet kullanımı şu an ABD’de yüzde 70, Batı Avrupa’da ise yüzde 55 dolaylarında seyrediyor. Kuşkusuz zaman içinde bu oranlar çok daha yükseklere çıkacak ve daha da önemlisi akıllı ev sistemleri gibi yeni teknolojilerle mobil telefonlarımız hayatlarımızda daha da vazgeçilmez bir hal alacak. Konuyu daha da fazla uzatmadan İngilizce’de App Store Optimization (ASO) -ben Türkçe’ye Mobil Uygulama Marketleri Optimizasyonu (MUMO) şeklinde çevirdim- olarak adlandırılan kavramı açıklayalım.‘Mobil dünyanın SEO’su olarak tarif edebileceğimiz ASO kavramı, temel olarak mobil uygulamaların daha çok indirilmesi için organik yolla kullanıcı kazanımını anlamına geliyor. ASO’nun kurallarını ise tahmin edebileceğiniz gibi App Store, Google Play ve Nokia Store gibi mobil uygulama marketleri belirliyor.

Yorum Yok

Yorum Yazın

Teklif AL