logo
Firmalara dijital dünya da yapılan olumsuz yorum ve eleştiriler olumsuz bir itibar bırakmaktadır. Bu da web sitesine olan güvenin azalmasına neden olur ve zaman içerisinde de web sitenize gelen ziyaretçi sayısının azalmasına neden olur. Bünyemizde size özel çözümler ve çalışmalar ile olumsuz yorum ve eleştirileri engelleyerek markanızın itibarını koruyoruz.

Web Tasarım

SEO Danışmanlığı

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Sosyal Medya Yönetimi

E-posta Pazarlama

Hızlı İletişim
Kurumsal SEO, Web Tasarım, E-ticaret Danışmanlığı, AdWords Reklamcılığı, Facebook Reklamcılığı, Google Analytics ölçümleme alanlarında uzmanlaşmış, e-ticaret sitelerine, websitelere ve portallara danışmanlık veren bir şirkettir.

+90 (232) 484 4422

info@izmirkentajans.com

Akdeniz Mah. 1347 Sk. No:8 / 511 Konak /İZMİR

+90 (542) 893 1420

İsmet Kaptan Mah. 1373 sk. no:8 Daire:101 Konak /İZMİR

Top

SEO Uyumlu Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır?

SEO Uyumlu Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır?

Tüm firmalar, ya da çeşitli faaliyet alanlarına sahip siteler SEO optimizasyonu için sitelerini öyle bir yapılandırmalıdırlar ki arama sonuçlarında üst sıralarda yerlerini alabilsinler. Her yazımızda SEO konusunu etkileyen ve uyulması gereken kriterleri paylaşmaktayız. Her parçanın, aracın ya da uygulamanın birbirlerinden ayrılmaz olduklarını bir bütünün parçaları olduğunu iyice benimsediğinizi düşünüyoruz. Dolayısıyla her yazımızda bahsettiğimiz bir konu, emin olun diğer konuların tamamlayıcısı olmaktadır. Bu yazımızda da sitenizin faaliyet alanını içeren tüm ürün ve hizmetleri, marka iletişiminizin doğru yansıtıldığı SEO Uyumlu Tanıtım Yazısı hazırlamanın inceliklerini sizlerle paylaşacağız.

Her şeyden önce Google ya da diğer arama motorlarını sadece bilgisayar programlarından, sistemlerinden ibaret olduğunu sakın düşünmeyin. Sonuçta yapay zeka çalışmalarının yoğunluk kazandığı dijital ortamda, tüm yapılan çalışmalar, en doğru şekliyle anlaşılıp değerlendiriliyor. Buradan çıkaracağımız sonuca gelince, hazırlayacağınız her içeriği, düzenleyeceğiniz her sayfayı, gerçek sistemlerin, insanların değerlendirdiğini düşünerek hazırlamanızda fayda olacaktır. Spam olabilecek, ya da üst sıralara çıkmak adına her şey mübahdır düşüncesiyle yazılan her tanıtım yazısı ya da içerik, internetin boşluğunda kaybolmaya mecburdur. SEO Uyumlu Tanıtım Yazısı istiyorsanız ve bu yazının arama motorları tarafından beğenilip değer görmesini istiyorsanız sayacağımız kriterlere uymanız gerekecektir. Belirtmeden geçemeyeceğimiz konu da SEO ve Backlink konularının kritik anlamda önemli olan bağlantısının bulunmasıdır. Özellikle doğal Backlink, organik SEO için vazgeçilmez düzeydedir. Durum böyle olunca da SEO ile ilgilenen kişiler doğal olarak tanıtım yazısı ile Backlink elde etmeyi hedeflemektedir. Kullanıcıların en rahat yoldan organik bir çalışma ile sitenize ulaşma fırsatı elde etmiş olacaklardır.

 

SEO Uyumlu Tanıtım Yazısı Hazırlayarak Arama Motorlarının İlgisini Çekin

 

tanıtım yazısı nedir, seo uyumlu tanıtım yazısı, seo uyumlu tanıtım yazısı nasıl yazılır

SEO Uyumlu Tanıtım Yazısı standartlara uygun ve özgün olduğu takdirde, anahtar kelimelerinizde bir yükselme gerçekleşecek, kişilerin size ulaşması kolaylaşacak, sitenizin kalitesi üst seviyelere ulaşacaktır.

SEO Uyumlu Tanıtım Yazısı hazırlarken sitenizin hedeflerinin, ürün ve hizmetlerinin net bir şekilde ortaya koyulması gerekir. Odaklanacağınız, hedef kitlenize doğrudan ulaşmanızı sağlayacak anahtar kelimelerinizi belirleyerek stratejilerinizi belirlemelisiniz. Siteniz ile ilgili

tanıtıcı, internet kullanıcılarını ikna edici ve harekete geçirici mesajlar içeren metinler şeklinde olmalıdır. Sonuçta arama motorlarının sonuçlarında çıkmak için yazılan bir tanıtım yazısından bahsediyoruz. Hazırladığımız SEO Uyumlu Tanıtım Yazısı ile konuyla ilgili linkler çıkarılabilir. Bu da Google tarafından iyi puan alınmasına vesile olur. Hele ki tanıtım yazıları çeşitli sitelerde yayınlandığında sitenizin arama sonuçlarında yükselmesine ciddi katkı sağlayacaktır. Burada dikkat edilmesi ve gözden kaçırılmaması gereken nokta ise, bu SEO stratejileri oluştururken, bunları tek tip bir değerlendirme ile yapılamayacağı ve sağlıklı bir sonuç elde edilemeyeceğidir. Geniş kapsamlı bir değerlendirmeye ihtiyaç duyacaksınız. Çünkü tanıtım yazılarınızı gelişigüzel ya da kendinize göre belirlediğiniz detaylarla hazırlamanız durumunda siteniz zararlı sonuçlar elde edebilir.

Zararlı sonuçlar elde etmemeniz için bir SEO Uzmanı ile iletişime geçmelisiniz. Siteniz ile ilgili gerekli analizler geniş kapsamlı yapılarak değerlendirilip en uygun, önemli anahtar kelimeler öncelik olarak belirlenecektir. Söz konusu kelimelere hangi kelimeler üzerinden linklerin verilmesi gibi önemli detaylar SEO uzmanı tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda karar verilmelidir.  Bu değerlendirmeler sonucunda hazırlanacak tanıtım yazısı SEO Uyumlu Tanıtım Yazısı standartlarına uygun ve özgün olduğu takdirde, anahtar kelimelerinizde bir yükselme gerçekleşecek, kişilerin size ulaşması kolaylaşacak, sitenizin kalitesi üst seviyelere ulaşacaktır. SEO Uyumlu Tanıtım Yazısı konusunda, arama motorlarında anahtar kelimenizin üst sıralara yükselmesi amaçlanmaktadır. Backlink SEO ile de diğer siteler uygun, özgün ve kaliteli içeriklere sahip siteleri ve sayfalarını link olarak paylaşarak önermektedirler. Bu paylaşımlar,  arama motorları botlarının dikkatini çekerek, SEO çalışmalarına destek vermiş olacaklardır. Botlar linklerden linklere bulaşarak keşfedilmemiş sayfalara ulaşacak ve indexleyeceklerdir. Sonuç olarak da bir kez daha başarılı bir SEO çalışması yapılmış olacaktır.

Yorum Yok

Sorry, the comment form is closed at this time.

Call Now Button