logo
Firmalara dijital dünya da yapılan olumsuz yorum ve eleştiriler olumsuz bir itibar bırakmaktadır. Bu da web sitesine olan güvenin azalmasına neden olur ve zaman içerisinde de web sitenize gelen ziyaretçi sayısının azalmasına neden olur. Bünyemizde size özel çözümler ve çalışmalar ile olumsuz yorum ve eleştirileri engelleyerek markanızın itibarını koruyoruz.

Web Tasarım

SEO Danışmanlığı

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Sosyal Medya Yönetimi

E-posta Pazarlama

Hızlı İletişim
Kurumsal SEO, Web Tasarım, E-ticaret Danışmanlığı, AdWords Reklamcılığı, Facebook Reklamcılığı, Google Analytics ölçümleme alanlarında uzmanlaşmış, e-ticaret sitelerine, websitelere ve portallara danışmanlık veren bir şirkettir.

+90 (232) 484 4422

info@izmirkentajans.com

Akdeniz Mah. 1347 Sk. No:8 / 511 Konak /İZMİR

+90 (232) 484 4422

Top

SEO – İçerik Metni ile Kod Oranı Nasıl Olmalıdır?

SEO – İçerik Metni ile Kod Oranı Nasıl Olmalıdır?

SEO tekniklerini uygularken, site içi SEO çalışmalarınızın tam olduğuna emin olmalısınız. Ki yapacağınız Site dışı SEO çalışmalarınızda faydası ve bir anlamı olsun. Sitenizin belirli bir seviyeye gelip sıralamalarda yükselmesini sağlamak adına site içi düzenlemelerde dikkat etmeniz gereken ve arama motoru optimizasyonu için oldukça etkili bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyoruz. İçerik Metni ile Kod Oranı iyi ayarlanırsa arama motoru sonuçlarında faydasını görebilirsiniz.

Aktif olarak kodlamaya sahip siteler ki buna en güzel örnek oluşturabilecek siteler PHP ve ASP gibi kodlamaya sahip siteler, belli başlı bazı içeriklerin ziyaretçiler tarafından görülebilmesi için fazlaca PHP kodu kullanılabilmektedir. Bu da belli bir oranda karşınıza çıkacak metin için, büyük oranlarda kodlamanın varlığını gösterir. Bu noktada sitenizin kaynak kodu ile arayüzde görülen metin arasındaki ilişki, oran önem kazanıyor. Metin büyüklüğü, kod büyüklüğüne göre fazla olması, SEO açısından oldukça puan arttırıcı bir rol oynandığını gösteriyor.

 

SEO – İçerik Metni ile Kod Oranı’na Dikkat Edin

 

Içerik Metni, Kaynak Kodu, Metin Kod Oranı, Seo, Seo optimizasyonu, Seo Çalışması, Site Hızlandırma,

Site içi SEO başta olmak üzere genel anlamda SEO optimizasyonu konusunda fark yaratan, sıralamalarda kendini gösteren içerik Metni ile Kod oranı yüksek tutulmalıdır.

 

İçerik Metni ile Kod Oranı özellikle SEO uyumluluğu açısından sitenin rahatça dolaşılabilmesini ve hızını etkilemektedir. Bu etkilenme de arama motoru botlarını ve tabi ki sonuçlarını doğrudan etkilemektedir. Eğer kaynak kodunuz, düz metin koduna göre daha az ise başka bir deyişle düz metin kodunuz, kaynak kodundan fazla ise, bu tek bir şeyi gösterir: Siteniz sağlıklı ve temiz bir kodlamaya sahip bir sitedir. Ne kadar temiz kodlamaya sahipseniz, arama motoru botları da sitenizi daha rahat dolaşarak, sayfalarınızı hızlı indexleyebilir. Arama motoru sonuçlarındaki sıralamalarda en iyi sonucu, sıralamayı elde edebilirsiniz.

Sonuçta, Site içi SEO başta olmak üzere genel anlamda SEO optimizasyonu konusunda fark yaratan, sıralamalarda kendini gösteren içerik Metni ile Kod oranı yüksek tutulmalıdır. Bunun için sitede oluşturulan URL lerin kısayollarını kullanmanızı öneriyoruz. HTML tablosu kullanıyorsanız, yerine CSS tablo yapısını kullanmanız daha etkin olacaktır. İnline CSS ve inline JS leri en aza indirin. Ve ek olarak da sitenizde yer alan görselleri CSS kaynaklı kullanmalı, ne kadar görsel URL varsa kaynak kodunuzda da bir o kadar azaltma yoluna gidebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yazın