logo
Firmalara dijital dünya da yapılan olumsuz yorum ve eleştiriler olumsuz bir itibar bırakmaktadır. Bu da web sitesine olan güvenin azalmasına neden olur ve zaman içerisinde de web sitenize gelen ziyaretçi sayısının azalmasına neden olur. Bünyemizde size özel çözümler ve çalışmalar ile olumsuz yorum ve eleştirileri engelleyerek markanızın itibarını koruyoruz.

Web Tasarım

SEO Danışmanlığı

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Sosyal Medya Yönetimi

E-posta Pazarlama

Hızlı İletişim
Kurumsal SEO, Web Tasarım, E-ticaret Danışmanlığı, AdWords Reklamcılığı, Facebook Reklamcılığı, Google Analytics ölçümleme alanlarında uzmanlaşmış, e-ticaret sitelerine, websitelere ve portallara danışmanlık veren bir şirkettir.

+90 (232) 484 4422

info@izmirkentajans.com

Akdeniz Mah. 1347 Sk. No:8 / 511 Konak /İZMİR

+90 (542) 893 1420

İsmet Kaptan Mah. 1373 sk. no:8 Daire:101 Konak /İZMİR

Top

SEO Geliştirme Yöntemleri

SEO Geliştirme Yöntemleri

Sanırım son yılların en merak edilen konularından birisi SEO olmuştur. SEO kriterleri nelerdir? SEO optimizasyonu nasıl sağlanır? Ve hatta Google SEO için nasıl bir sistem uyguluyor gibi sorular her zaman cevaplarını aramaya devam etmiştir. Hatta her dönem değişen algoritmalarla beraber bu sorular artarak devam etmektedir. Firmalar kendi siteleri için SEO alanında başarıyı elde etmek istediklerinde arama motorlarının sistemlerini çok iyi takip edip anlamak durumunda kalmaktadırlar. Bu noktada SEO Geliştirme Yöntemleri önem kazanmaktadır.  Bu yöntemler çözüldüğünde ya da mantığı anlaşıldığında gayet iyi sonuç elde edilebilmektedir.

İlk önce firmaların SEO konusunu korkulu rüya ve Google dahil tüm arama motorlarının SEO’yu engellemeye ya da dizginlemeye çalıştığı gibi düşünmelerine hiç gerek yoktur. Çünkü aslında tüm arama motorları, ziyaretçi bazlı SEO konusunun üzerine fazlasıyla düşmekte ve her geçen gün buna bağlı olarak SEO Geliştirme Yöntemleri bulmaktadırlar. Sonuçta internet kullanıcılarına en iyi, en kaliteli ve en doğru bilgileri, hizmetleri veren siteleri sunmak istemektedirler. Kullanıcılar açısından bu şekilde düşünmek kolayken, firmaların bu anlayışı fırsata dönüştürmelerindeki sıkıntı hala devam etmektedir. SEO konusunu bir engel olarak değil de en iyi hizmeti, bilgiyi sunmanın bir yolu olarak görüldüğü zaman sorun çözülecektir. En iyi kullanıcı deneyimini sunmak adına arama motorları SEO’yu desteklemekte ve her yeni algoritmalarıyla da iyileştirme yoluna gitmektedirler.

SEO Geliştirme Yöntemleri Nasıl Değerlendirilmelidir?

 

seo algoritmaları, seo çalışması nasıl yapılır, seo geliştirme, seo, seo optimizasyonu

SEO Geliştirme Yöntemleri firmaların kendi siteleri için SEO alanında başarıyı elde etmek istediklerinde arama motorlarının sistemlerini çok iyi takip edip anlamak durumunda kaldıklarında fazlasıyla önem kazanmaktadır.

 

Arama motorlarının bakış açısını anlayabilmek için ilk önce şunu anlamak gerekir: Arama motorları söz konusu siteler ile maddi ve manevi bağı olmayan kişilerin önerileri, paylaşımları dikkate almakta; en beğenilen, takip edilen siteler bulmaktadır. Bu süreçte ortaya çıkan her türlü spam veya tehdit oluşturacak, kullanıcıları yanlış yönlendirebilecek her türlü durumu tespit de ederek SEO Geliştirme Yöntemleri bulmaktadırlar.  Tespit edilen iyi sitelerin sahip olduğu anahtar kelimeleriyle birlikte aramada kullanıcıların karşısına çıkarmaktadırlar. Google başta olmak üzere, tüm arama motorları SEO konusunda henüz bir seviyeye gelmemişken, sistemleri fazlasıyla kötüye kullanılmaktaydı. Arama sonuçlarında daha üst sıralarda çıkmak adına kendisine SEO uzmanı diyen birçok kişi siteleri üst sıralara çıkararak başarılı olduklarını iddia ediyorlardı. Öyle bir hal aldı ki algoritmalar, sistemler sürekli tetik halini alarak SEO Geliştirme Yöntemleri geliştirmek durumunda kaldılar. Ki hala geliştirmektedirler. Ancak son yıllarda görülüyor ki Google yararlı site olarak nitelendireceği siteleri birçok kriterden, süzgeçten geçirerek belirlemekte ve başarıyı yakalamak o kadar da kolay olmamaktadır.

Burada unutulmaması gereken bir noktayı da belirtmek isteriz.  Ziyaretçi bazlı SEO konusunun fazlasıyla önemli olduğu bu dönemde, rekabet kendini göstermekte olduğu için binlerce kişinin ziyareti, yorumu, paylaşımı kısacası etkileşimi olmadan güçlü bir SEO ekibiyle çalışsanız da etkiniz bir seviyede kalacaktır. Daha üst sıralara çıkarak başarılı olmayı beklememelisiniz. SEO Geliştirme Yöntemleri her geçen gün değişse de iyileşse de, her site kendi sektörünün ihtiyaçlarına göre doğal kullanıcı davranışlarını çözer, SEO uzmanları da ona göre çalışmalarını gerçekleştirirse, başarılı olmamaları gibi bir durum söz konusu olamaz. Dönem dönem değişen algoritmalardan da zarar görmeyeceklerdir. Sonuç olarak her sektörde olduğu gibi SEO konusunda da var olan uygulamaları kötüye kullanıp haksız kazanç elde etmek isteyen birçok kişi ve kurum vardır. Arama motorlarını manipüle ederek bir yerlere gelmek isteyen sitelerin önüne geçmek, engel olmak adına her daim SEO Geliştirme Yöntemleri ile daha iyi bir ortam yaratmak için mücadele etmeye devam edeceklerdir.

Yorum Yok

Yorum Yazın

Call Now Button