logo
Firmalara dijital dünya da yapılan olumsuz yorum ve eleştiriler olumsuz bir itibar bırakmaktadır. Bu da web sitesine olan güvenin azalmasına neden olur ve zaman içerisinde de web sitenize gelen ziyaretçi sayısının azalmasına neden olur. Bünyemizde size özel çözümler ve çalışmalar ile olumsuz yorum ve eleştirileri engelleyerek markanızın itibarını koruyoruz.

Web Tasarım

SEO Danışmanlığı

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Sosyal Medya Yönetimi

E-posta Pazarlama

Hızlı İletişim
Kurumsal SEO, Web Tasarım, E-ticaret Danışmanlığı, AdWords Reklamcılığı, Facebook Reklamcılığı, Google Analytics ölçümleme alanlarında uzmanlaşmış, e-ticaret sitelerine, websitelere ve portallara danışmanlık veren bir şirkettir.

+90 (232) 484 4422

info@izmirkentajans.com

Akdeniz Mah. 1347 Sk. No:8 / 511 Konak /İZMİR

+90 (232) 484 4422

Top

Seo Fiyatları Neye Göre Değişir?

Seo Fiyatları Neye Göre Değişir?

Günümüzde arama motorları ve onların göz önünde bulundurdukları SEO kriterleri önem kazandıkça kazanıyor. Bu da kişi ya da kurumların siteleri açısından vazgeçilmez bir unsur olarak karşımızda duruyor. Öyle bir sektör haline geldi ki SEO konusunda gerçek anlamda bilgisi olan da olmayan da SEO hizmeti vermektedir. Hele ki Seo Fiyatları konusunu açmaya görelim. Kişilerin uzmanlık seviyelerine bağlı olarak değişmesi gereken Seo Fiyatları maalesef düşünüldüğü gibi ilerlemiyor. Tutturabilen istediği fiyatları isteyebiliyor. Hâlbuki SEO denilince gerçek bir araştırma yapıldıktan ve birçok kişi ile görüşüldükten sonra ortalama bir fiyat seviyesi çıkacaktır. Ki bu durum site sahibinin içinde bulunduğu sektörün rekabet seviyesine göre de değişkenlik göstermektedir.

SEO Hizmeti kapsamında alınan bilgiler ve kalitesi değişen hizmetler, müşterilerin kafasını karıştırmaktadır. Web siteleri için zorunlu hale gelen ve yanlış kararlara sebebiyet vermemek adına SEO Fiyatları konusunu etkileyen kriterlerden bahsedelim.

SEO Fiyatları Konusunu Etkileyen Kriterler

 

kurumsal seo, seo Firması, seo fiyatı, seo fiyatları, seo uzmanı, seo

Seo Fiyatları kişilerin uzmanlık seviyelerine bağlı olarak değişmesi gerekirken maalesef bu süreç düşünüldüğü gibi ilerlemiyor.

Sitelerin WordPress tabanlı kurulumu SEO Fiyatları için belirleyici olabilir. Nedeni de, WordPress hazır ve açık bir sisteme sahip olmakla kalmayıp SEO uyumluluğu açısından fazlaca eklenti ve özelliğe sahiptir. Dolayısıyla sitenizi hazır bir sistem kullanarak oluşturursanız, SEO çalışması yapacak kişi ya da firmalar bu alt yapıyı avantaj olarak görerek SEO Fiyatları konusunda indirime gidebilirler. Yeni bir site olmamakla beraber arama sonuçlarında belli bir seviyedeyseniz, yeni kurulan bir site nazarında ortaya çıkarılacak fiyatlar ile karşılaşmamanız gerekir. Var olan ve tam olmasa da yapılan bir SEO çalışmasından bahsediyorsak, yapılacak SEO çalışması için alınacak fiyatların da düşük olması gerekir.

Web sitenizin yaşı konusunda da SEO Fiyatları etkili olmaktadır. Yani siteniz, ne kadar uzun süredir varlık gösteriyorsa, arama motorlarının gözünde de o kadar değeri bulunmaktadır. Ne kadar değerliyse de yapılacak SEO çalışmaları da daha rahat olacaktır. Aksine, yeni bir site söz konusuysa da SEO hizmetinin fiyatı da yüksek olacaktır. Sitenizin arama sonuçlarında özellikle yer almasını istediğiniz bir sıralama olduğu takdirde de SEO Fiyatları değişkenlik göstermektedir. İlk sayfanın ilk iki sırası gibi bir talebiniz olursa ödeyeceğiniz tutar da artacaktır.

SEO Fiyatları konusunu etkileyen diğer kriterlere bakacak olursak; Alacağınız SEO hizmeti için belirli bir süre belirlediyseniz, bu da fiyatlar üzerinde etkili olabilir. 4-5 aylık bir SEO çalışması için siz 1 aylık süre istediğiniz takdirde yine çalışma yapılacaktır. Ancak SEO çalışmasının yoğunluğundan dolayı fiyatları haliyle arttıracaktır. Ve son olarak çok açıkta görülen bir kriter olmasa da müşteriler olarak sizlerin SEO hizmetini alırken göz önünde bulundurmanızı önerdiğimiz kriterdir. SEO hizmetini alacağınız kişi ya da firmaların nasıl bir çalışma şekline sahip olduğu önem taşımaktadır. Şahıs olarak tek yapılan SEO çalışması ile ekip bazlı yapılan çalışmaların arasında fiyat farklılıkları göze çarpabilir. Ve daha ekonomik olacağını düşünerek şahısı seçebilirsiniz. Bu noktada hatırlatmamız gerekir ki ekip çalışması ile yapılan SEO çalışmasının daha kapsamlı, daha garantili ve daha uzun vadeli olduğunu bilmenizde fayda var.

Yorum Yok

Yorum Yazın