logo
Firmalara dijital dünya da yapılan olumsuz yorum ve eleştiriler olumsuz bir itibar bırakmaktadır. Bu da web sitesine olan güvenin azalmasına neden olur ve zaman içerisinde de web sitenize gelen ziyaretçi sayısının azalmasına neden olur. Bünyemizde size özel çözümler ve çalışmalar ile olumsuz yorum ve eleştirileri engelleyerek markanızın itibarını koruyoruz.

Web Tasarım

SEO Danışmanlığı

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Sosyal Medya Yönetimi

E-posta Pazarlama

Hızlı İletişim
Kurumsal SEO, Web Tasarım, E-ticaret Danışmanlığı, AdWords Reklamcılığı, Facebook Reklamcılığı, Google Analytics ölçümleme alanlarında uzmanlaşmış, e-ticaret sitelerine, websitelere ve portallara danışmanlık veren bir şirkettir.

+90 (232) 484 4422

info@izmirkentajans.com

Akdeniz Mah. 1347 Sk. No:8 / 511 Konak /İZMİR

+90 (542) 893 1420

İsmet Kaptan Mah. 1373 sk. no:8 Daire:101 Konak /İZMİR

Top

Resimlerin SEO Üzerindeki Etkisi

Resimlerin SEO Üzerindeki Etkisi

Hangi alanda faaliyet gösterirseniz gösterin,  sitenizde oluşturduğunuz içerikler ve içeriklerin düzenlenmesi her zaman önemini koruyacaktır. Bu anlamda içeriklerin içerisinde yer alan resimlerin SEO üzerindeki etkisi tartışılmaz bir noktadadır.  Hem içeriklerinize ulaşan internet kullanıcıları ya da ziyaretçileriniz hem de arama motorları ilk etapta içeriklerinizin genel görünümüne bakarlar.  Görsel hafızamız her zaman ön planda olduğu için içeriklerde yer alan resimler, anahtar kelimelerin ya da önemli kısımların kalın, italik ve altı çizili oluşu daima ilk dikkat çeken faktörlerdir. Çoğunlukla bir içerik karşınızda olduğunda, dikkat çekiciliğine, okunurluğuna ve hatırlamanıza neden olacak görsellere istem dışı bakacaksınızdır. Arama motorları da bu etkenleri bildiğinden kullanıcı bazlı SEO konusundan yakalayarak fazlasıyla önem vermektedir. Bununla beraber, içeriklerin bu şekilde düzenlenmesi de Site içi SEO konusuna da fazlasıyla katkıda bulunacaktır.

 

Resimlerin SEO Üzerindeki Etkisi ile Dikkatleri Sitenize Çekin

google görsel arama, seo görselleri, resimlerin seo etkisi, seo optimizasyonu

Resimlerin SEO üzerindeki etkisi hangi alanda faaliyet gösterirseniz gösterin, sitenizde oluşturduğunuz içerikler ve içeriklerin düzenlenmesi açısından her zaman önemini koruyacaktır.

 

Resimlerin SEO Üzerindeki Etkisi konusundan bahsederken de birkaç detaydan bahsetmemiz gerekir. Hazırladığınız içeriğin konusu ne olursa olsun, konuyla ilgili en az bir resim içerikte yer almalıdır. İçeriğin uzunluğuna göre birden fazla da resim yerleştirilebilir. Resimler, içeriğe yerleştirildikten sonra alt yazı ve anahtar kelimelerin de eklenmesi SEO konusuna katkı sağlayacaktır. SEO için etkili olduğunu söylediğimizde aslında arama motorlarının dikkate aldığını, değer verdiğini belirtmiş oluyoruz.

Düz yazıdan oluşan yazı ya da içeriklerin hem ziyaretçilerin hem de arama motoru botlarının gözünde her zaman eksik kalacağını belirtelim. Ziyaretçiler içeriğe ilk baktığı saniyelerde, içerikte bulunan resimler ve ön plana çıkartılmış kelimeler dikkat çekmektedir. Bu etkenler de içeriğin genel konusu ve çekiciliği hakkında ilk etapta bilgi vermektedir. Resimlerin SEO Üzerindeki Etkisi de bu noktada kendini göstermektedir. Ziyaretçilerin konuyu hatırlamaları ve gerekirse tekrar ziyaret etmelerini sağlayacak en önemli görsel detaylardır. Resimler, içeriklerin daha anlaşılır olmasını ve daha rahat okunmasını sağlamaktadırlar. Buna ek olarak, belki üzerinde çok durulmayan bir diğer detaysa Google görsel arama özelliği olmaktadır. Birçok internet kullanıcısı aradıkları konuyu Google görsel arama bölümünden yapmaktadırlar. Dolayısıyla, içeriklerin içine yerleştirilen resimlerin optimizasyonu ne kadar iyi yapılırsa, içeriğinizin ana konusunu oluşturan kelimeler aratıldığında, görsel aramalarda o kadar üst kısımlarda çıkacak ve kullanıcıları sizin sitenize yönlendirecektir.

Yorum Yok

Yorum Yazın

Call Now Button