logo
Firmalara dijital dünya da yapılan olumsuz yorum ve eleştiriler olumsuz bir itibar bırakmaktadır. Bu da web sitesine olan güvenin azalmasına neden olur ve zaman içerisinde de web sitenize gelen ziyaretçi sayısının azalmasına neden olur. Bünyemizde size özel çözümler ve çalışmalar ile olumsuz yorum ve eleştirileri engelleyerek markanızın itibarını koruyoruz.

Web Tasarım

SEO Danışmanlığı

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Sosyal Medya Yönetimi

E-posta Pazarlama

Hızlı İletişim
Kurumsal SEO, Web Tasarım, E-ticaret Danışmanlığı, AdWords Reklamcılığı, Facebook Reklamcılığı, Google Analytics ölçümleme alanlarında uzmanlaşmış, e-ticaret sitelerine, websitelere ve portallara danışmanlık veren bir şirkettir.

+90 (232) 484 4422

info@izmirkentajans.com

Akdeniz Mah. 1347 Sk. No:8 / 511 Konak /İZMİR

+90 (232) 484 4422

Top

Pinterest SEO

Pinterest SEO

Var olan birçok sosyal medya araçları değişime uğrarken, belli bir aşamadan sonra yerlerini başka sosyal medya araçlarına bırakabilmektedirler. Tabi ki Facebook, Twitter, İnstagram, Linkedin, Google Plus gibi sosyal medya araçları etkin bir şekilde varlıklarını devam ettiriyorlar. Ama sizlerin de göreceği gibi zamanla ya şekil değiştiriyorlar ya da talep anlamında doyuma ulaştıkları için başka sosyal medya araçları devreye giriyor. Genel bir değerlendirme yapacak olursak, Facebook yeterli ilgiyi görmüş ve belli bir noktadan sonra ilginin azaldığı bir sosyal medya aracı olmuştur. Hedef kitlesi ciddi anlamda değişime uğramıştır. Popülerliğini devam ettiren ve gösterilen ilgi giderek artan İnstagram ve Linkedin de kişilerin fazlaca vakit geçirdikleri mecra olmuştur. Elbette ki sosyal medyada üzerine konuşulacak ve değerlendirilecek birçok sosyal medya aracı bulunmaktadır. Ancak bakıldığında gerçek anlamda ilgi gören ve site sahiplerinin SEO ve backlink açısından faydalanacağı etkili sosyal medya araçları belli başlı sayıdadır. Bu saydıklarımıza Pinterest i de ekleyebiliriz. Son yıllarda etkisi dalga dalga büyüyen, artan sosyal medya aracı olarak yerini aldı. Öyle ki yapılan paylaşımlarla Pinterest SEO konusunu da oluşturmuş oldu.

Pinterest SEO konusuna değinmeden önce Pinterest nasıl kullanılır, amacı nedir gibi konuları bilmeyenler için belirtelim. Pinterest sosyal resim paylaşım web sitesi olarak kullanıcılarına hizmet vermektedir. Üye olan kullanıcılarına sevdikleri, ilgi alanları doğrultusunda takip ettikleri birçok konuyu, görselleriyle paylaşma imkânı sunmaktadır. Kullandıkları teknik ile diğer sosyal medya araçlarına göre daha avantajlı olan site üzerinde bir siteden resim paylaştığınızda, duvara bir resim iğnelediğinizde, orijinal siteden otomatik olarak alıntı linki eklenmektedir. Gerçek yazarın, resmin bu şekilde paylaşılmasında bir payı olmayabilir ama çoğu yazar yazılarından, görsellerinden alıntı yapılarak paylaşım yapılmasını desteklemektedir. Dolayısıyla anlaşmazlık oluşturabilecek bir durum söz konusu olmayacaktır. Sadece internet üzerinden beğenilen, hoşa giden çalışmaların derlenip, toplanıp paylaşılması şeklinde kullanılmaktan ibaret olmaktadır. Bu sayede, kullanımı kolay, kullanıcı dostu, görsel olarak çekici bir imleme servisi kullanmış olunuyor.

 

Pinterest SEO ile Sitenize Doğal Trafik Sağlayın

 

pinterest backlink, pinterest , pinterest nedir, pinterest seo, seo ipuçları

Son yıllarda etkisi dalga dalga büyüyen, artan sosyal medya aracı olarak Pinterest yerini aldı. Öyle ki yapılan paylaşımlarla Pinterest SEO konusunu da oluşturmuş oldu.

 

Pinterest kullanımı genel olarak anlaşıldığını düşünerek Pinterest SEO konusunun hangi aşamada etkili olduğuna göz atalım. Etkili bir imleme aracı olarak bir site üzerinden pinlenen bir resim ya da yazıyı, alıp sitenizde yayınlarsanız, yaptığınız bu uygulamayla Pinterest SEO yapmış oluyorsunuz. Sonuçta ilgi çeken, sitenizin görsellerinin paylaşıldığı sosyal medya aracı, hem kullanıcılar tarafından ziyaret edilebilir, sitenize doğrudan trafik çekebilir, hem de rahat, sorunsuz görsel alıntılama yapabilirsiniz. Böylece Pinterest SEO için yararlı, etkili bir çalışma yapmış oluyorsunuz. Bunun mantığını çözdükten sonra yapmak istediklerinizi, planlarınızı ve yazılarınızı paylaşabilirsiniz. Alıntı linklemesi, pinterest linki ve viral oluşu ile sadece Pinterest üzerinde bir resmi istediğiniz her yerde, gönlünüzce kullanabilirsiniz. Bu şekilde kullandığınızda da Doğal Pinterest Backlink sağlanmış olacaktır. Tüm sosyal medya araçları üzerinde pin paylaşabilirken, sitelerinizde resim yayınlayabilir ve doğal, yasal bir sistem kullanmış olursunuz. Sitenizdeki görselleri kullanıcılar pinterest üzerinde pinlediğinde otomatik olarak yine Pinterest Backlink almış olursunuz ve Pinterest SEO açısından çok faydalı bir uygulama olacaktır. Sitenizin ziyaretçiler tarafından pinlenmesi ve ilgi çeken paylaşımların doğal bir şekilde imlenmesi ve bu imlemelerden sitenize trafik çekilmesi sağlanacaktır. Pinterest SEO uygulamasını gören diğer site sahipleri, sizin pinlerinizi sitelerinde yayınladığında da yine Pinterest Backlink almış olacaksınız. Bu tekniği kullanarak, sosyal medya gücünüzü arttırabilirsiniz. Sektör ile alakalı müşteriler, ziyaretçiler elde edebilir ve backlinkler ile Google sıralamalarınızı yükseltebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yazın