logo
Firmalara dijital dünya da yapılan olumsuz yorum ve eleştiriler olumsuz bir itibar bırakmaktadır. Bu da web sitesine olan güvenin azalmasına neden olur ve zaman içerisinde de web sitenize gelen ziyaretçi sayısının azalmasına neden olur. Bünyemizde size özel çözümler ve çalışmalar ile olumsuz yorum ve eleştirileri engelleyerek markanızın itibarını koruyoruz.

Web Tasarım

SEO Danışmanlığı

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Sosyal Medya Yönetimi

E-posta Pazarlama

Hızlı İletişim
Kurumsal SEO, Web Tasarım, E-ticaret Danışmanlığı, AdWords Reklamcılığı, Facebook Reklamcılığı, Google Analytics ölçümleme alanlarında uzmanlaşmış, e-ticaret sitelerine, websitelere ve portallara danışmanlık veren bir şirkettir.

+90 (232) 484 4422

info@izmirkentajans.com

Akdeniz Mah. 1347 Sk. No:8 / 511 Konak /İZMİR

+90 (232) 484 4422

Top

Pagerank Değeri Neden Düşer?

Pagerank Değeri Neden Düşer?

Google tarafından web sitelerine verilen 1-10 arasındaki değere pagerank değeri diyoruz. Web siteniz varsa, başarılı olmak ve SEO açısından üst sıralara gelmek için bir noktada kesin karşınıza pagerank değeri çıkıyordur. Google’ın standartlarına uygun, beğendiği, doğru ve değerli bulduğu sitelere puan verirken, aynı oranla da beğenmediği, yanlış bulduğu sitelerden de puan düşürmektedir. Pagerank değeri sabit, bir kereye mahsus verilen bir değer olmamakla beraber, sürekli değişkenlik gösterebilir. O yüzden pagerank değeriniz iyiyse, düşmeyeceği; kötüyse de yükselmeyeceği anlamına gelmez. Bunun için dikkat etmeniz gereken, muhtemelen önemsiz gördüğünüz, dikkatinizden kaçan detayları sizlerle paylaşalım.

Link yapınızı değiştirme konusunda izlediğiniz strateji, web sitenizin pagerank değeri için olumsuz etkilenmesine yol açabilir. Yanlış değerlendirdiğiniz ya da hatalardan kaynaklanan aşırıya kaçan durumlar, pagerank değerinizi düşürebilir. Güvenilmeyen ya da alakasız sitelerden alınan linkler sitenizi muhtemelen olumlu etkilemeyecek, tam tersi spam ya da illegal durumlar söz konusu olacağı için olumsuz etkileyecektir. Google bu duruma cevabını pagerank değerinizi düşürerek verecektir. Aynı şekilde sitenizde kopya, spam, w-arez, illegal içerikler mevcutsa çok şansınız olamayacaktır. Google tarafından değersiz görüleceğiniz ortadadır demektir.

Ve diğer nedenlere bakacak olursak, sunucunuzdan kaynaklı nedenleri sayabiliriz. Google tarafından pagerank değeri düşürülmüş bir siteyle aynı ip adresi üzerinde bulunmanız, sizi de olumsuz etkiler. Google’ın oldukça fazla kriteri bulunuyorken, risk almaya gerek yok. Bunun için her ihtimali göz önüne alıp önlem almakta fayda bulunuyor. Farklı ip adreslerini hosting hizmetlerinden faydalanarak kullanabilirsiniz. Araştırdığınızda, fiyatlarının o kadar da gözünüzde büyüttüğünüz kadar olmadığını göreceksiniz.

Google tarafından düşürülen pagerank değeri için son neden olarak da siteniz üzerinden kalkışacağınız link satışını gösterebiliriz. Web sitenizden link satarsınız ve bunu Google farkederse ya da şikayet edilirseniz pagerank değerininiz tabi ki düşecektir.

Pagerank Değeri Nasıl Yükseltilir?

 

pagerank nasıl arttırılır, pagerank, pagerank değeri, pagerank algoritması, pagerank yükseltme, pagerank neden düşer, pr düşüşü, pagerank düşüşü

Pagerank değeri sabit, bir kereye mahsus verilen bir değer olmamakla beraber, sürekli değişkenlik gösterebilir.

 

Pagerank değeri için başarılı bir süreç geçirmek, site değerinizin düşmesini engellemek, hatta yükseltmek için sitenize link alırken, pagerank değeri kazanmış ve güncel olan siteleri bulmaya çalışın. Daha önce de bahsettiğimiz gibi pagerank değeri düşük bir siteyle aynı ip adresinde bulunmayın. Hosting hizmeti almak için harekete geçin. İçeriklerinizi özgün ve güncel tutun. İllegal ve spam içerikli sitelerle herhangi bir bağınız kesinlikle olmasın. Bahsedilen unsurlara dikkat edildiği sürece, başarılı bir site yönetimi gerçekleştirmiş olacak, Google tarafından da pagerank değeriniz yükselecektir.

Yorum Yok

Yorum Yazın