logo
Firmalara dijital dünya da yapılan olumsuz yorum ve eleştiriler olumsuz bir itibar bırakmaktadır. Bu da web sitesine olan güvenin azalmasına neden olur ve zaman içerisinde de web sitenize gelen ziyaretçi sayısının azalmasına neden olur. Bünyemizde size özel çözümler ve çalışmalar ile olumsuz yorum ve eleştirileri engelleyerek markanızın itibarını koruyoruz.

Web Tasarım

SEO Danışmanlığı

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Sosyal Medya Yönetimi

E-posta Pazarlama

Hızlı İletişim
Kurumsal SEO, Web Tasarım, E-ticaret Danışmanlığı, AdWords Reklamcılığı, Facebook Reklamcılığı, Google Analytics ölçümleme alanlarında uzmanlaşmış, e-ticaret sitelerine, websitelere ve portallara danışmanlık veren bir şirkettir.

+90 (232) 484 4422

info@izmirkentajans.com

Akdeniz Mah. 1347 Sk. No:8 / 511 Konak /İZMİR

+90 (232) 484 4422

Top

Mobil SEO Süreci

Mobil SEO Süreci

Değişen algoritmalar, şirketlerin ihtiyaçları ve internet kullanıcıların alışkanlıkları değiştikçe, arama motorlarının SEO optimizasyonu için çıkaracağı ya da oluşturacağı sistemler de çeşitlilik gösteriyor.  İnternet kullanıcılarına daha kaliteli, daha sonuç odaklı, verimli hizmeti sunabilmek adına son dönemde etkili olan Mobil SEO sürecini büyük bir hızla ve efektif bir şekilde devreye soktular. Kişi ya da kurumların sahip olduğu web site, blog ya da E-ticaret sitelerinin olmazsa olmaz SEO kriterlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Akıllı telefonların ve teknolojinin geldiği son noktada, sitelerin Mobil uyumluluk konusunda çalışmaları kaçınılmazdır.

Gerek bu teknolojiyi geliştirenlerin Mobil SEO üzerine gün geçtikçe yaptıkları iyileştirmelerle gerekse ülkemizdeki büyük operatörlerin çekim alanlarını arttırmalarıyla internet kullanımı ve kullanıcıları da artmıştır. Bu da her internet kullanıcısının kullanım çeşitliliğini gündeme getirmiş ve ortak bir sonuç çıkmıştır. Mobil SEO uyumu olmayan bir sitenin SEO konusunda başarılı olmayacak ve arama motorları sonuçlarında da kendine ilk sıralarda yer bulamayacaktır.

 

Mobil SEO Nasıl Çalışır?

 

 mobil seo, mobil seo nedir, mobil site haritası, seo trendleri, mobil uyumluluk

Mobil SEO konusunda ön sıralarda olmak istiyorsanız Mobil uyumluluk için vakit kaybetmeden sitenizde gerekli entegrasyonu gerçekleştirmeniz gerekir.

 

Özellikle WordPress altyapısını kullanıyorsanız içeriklerinizi ve ürünlerinizi ziyaretçilerin takip etmesini sağlamakla beraber takip oranını arttırmak adına eklentiler sayesinde mobil cihazlarınız üzerinden de sitenizi ziyaret edebilirler. Mobil SEO uyumlu hale getirilen sitelerin akıllı telefonlara uygun tasarlanmış arayüzüyle kullanımı da oldukça rahat ve kolay olmaktadır. Cep telefonlarının sık kullanımı dolayısıyla Mobil SEO uyumlu sitelerin ziyaretçi sayısıyla beraber hiti de doğru orantı da artacaktır. Ve bu sitelere sahip kişi / kurumlar SEO konusunda ivme kazanacaklardır.

 

Arama motorlarının çalışma sistemleri mobilde farklılık göstermektedir. Mobil arama motorları botları olarak da adlandıracağımız botlar, farklı sisteme sahipler. Mobil SEO konusunda ön sıralarda olmak istiyorsanız Mobil uyumluluk için vakit kaybetmeden sitenizde gerekli entegrasyonu gerçekleştirmeniz gerekir. Önemli noktalar arasında sitenizin düzgün, akıcı olmasını, sitenizde kırık linklerin bulunmamasını ve Mobil Site Haritası gibi detayların arama motorlarına iletmenizi söyleyebiliriz. Böylece Mobil SEO arama sonuçlarında yükselişiniz gerçekleşebilir. Unutulmaması ve hatırlanması gereken bir konuyu tekrar söylemekte fayda görüyoruz. İnternet üzerinden edindiğiniz ziyaretçi-hit sayısı ve oranı ile mobil üzerinden edindiğiniz ziyaretçi-hit sayısı ve oranı birbirinden farklıdır. Ki akıllı telefonlar üzerinden mobil arama motorları sayesinde daha fazla ziyaretçi sitenizi ziyaret edecek ve daha fazla vakit geçirecektir. Bu önemli noktayı dikkate alarak Mobil SEO konusunda sitenizin eksik kalan bölümlerini tamamlamanızı öneriyoruz.

Yorum Yok

Yorum Yazın