logo
Firmalara dijital dünya da yapılan olumsuz yorum ve eleştiriler olumsuz bir itibar bırakmaktadır. Bu da web sitesine olan güvenin azalmasına neden olur ve zaman içerisinde de web sitenize gelen ziyaretçi sayısının azalmasına neden olur. Bünyemizde size özel çözümler ve çalışmalar ile olumsuz yorum ve eleştirileri engelleyerek markanızın itibarını koruyoruz.

Web Tasarım

SEO Danışmanlığı

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Sosyal Medya Yönetimi

E-posta Pazarlama

Hızlı İletişim
Kurumsal SEO, Web Tasarım, E-ticaret Danışmanlığı, AdWords Reklamcılığı, Facebook Reklamcılığı, Google Analytics ölçümleme alanlarında uzmanlaşmış, e-ticaret sitelerine, websitelere ve portallara danışmanlık veren bir şirkettir.

+90 (232) 484 4422

info@izmirkentajans.com

Akdeniz Mah. 1347 Sk. No:8 / 511 Konak /İZMİR

+90 (232) 484 4422

Top

Linkwheel Nedir?

Linkwheel Nedir?

Sitenizin SEO uyumluluğu için tüm arama motorlarının istediği özelliklere sahip olarak üst sıralara yükselmenizi ve müşterilerinizin sizi bulmalarını sağlayacak çok farklı seçenekler bulunmaktadır. Her yazımızda size bu seçeneklerden faydalı olacağını düşündüğümüz etkili yöntem ve uygulamaları paylaşmaya devam ediyoruz. Backlink anlamında size yol gösterecek, rahatça uygulayabileceğiniz yöntem olarak Linkwheel uygulamaya değer olarak karşınıza çıkıyor.

Link döngüsü olarak dilimize çevrilen Linkwheel anlaşıldığı üzere, sahip olduğunuz sitenizin etrafını sarmalayan linkler olarak düşünebilirsiniz. Backlink başlı başına zaten bir nevi bu anlama gelmiyor mu derseniz de birkaç noktada önemli ayrılıkların söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Linkwheel yönteminde paravan bloglar kullanılarak, filtreye takılmadan istediğiniz seviyeye ulaşabilirsiniz. Paravan bloglar aracılığıyla sahip olduğunuz sitenize link oluşturuluyor ve backlink gönderiliyor. Uzaktan, yüzeysel bakıldığında çok sayıda backlink söz konusu ve buna bağlı olarak da sitenizin üst sıralara çıkmanız gündeme geliyor. Ama bunu riske girerek, spam tehlikesiyle filtreye takılma riskine girmeden siteniz için oluşturulan paravan bloglar ile link akışını gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

 

Linkwheel Yöntemini Doğru ve Etkili Uygulamaya Dikkat Edin

 

link döngüsü, link wheel, linkwheel, seo, seo optimizasyonu

Linkwheel anlaşıldığı üzere, sahip olduğunuz sitenizin etrafını sarmalayan linkler olarak düşünebilirsiniz. Backlink başlı başına zaten bir nevi bu anlama gelmiyor mu derseniz de birkaç noktada önemli ayrılıkların söz konusu olduğunu söyleyebiliriz.

 

Birçok kişinin backlink konusunda yaptığı ve arama motorları gözünde puan düşüklüğü yaratan hataların başında “sitelerinin arama motoru sıralamalarında bir anda yükselmeleri için aşırıya kaçan backlink çalışmaları yapmaları” geliyor. Hatta aşırıya kaçan bu backlinklerin çoğu hatalı olabileceği için sitelerine yarardan çok zarar vermesi söz konusu olabiliyor. Tam da burada Linkwheel ile bu sıkıntıları ortadan kaldıracak, sağlıklı backlink yapılmasını sağlayacaksınız. Bunun için çok değil ama biraz sabırlı olmalı ve gereken adımları tam uyguladığınızdan emin olmalısınız. Sitenize ait subdomain yoluyla blog oluşturmanızı tavsiye etmiyoruz. Yine kendi üzerinizden olacağı için etkili olmayacaktır. İlk önce sitenizin temasıyla tüm sayfaların düzeniyle tam anlamıyla SEO optimizasyonuna uygun hale getirmeniz gerekiyor. Daha sonra arama motorlarının gözünde güçlü site olarak algılanan farklı domainlerle blog lar oluşturmanız gerekiyor. Sayısı çok olacak diye bir kural yok ancak 2-3 tane olursa ana siteniz açısından yararı daha fazla olacaktır. Bu anlamda wordpress, blogspot gibi siteler aracılığıyla oluşturduğunuz bloglar ile arama motorlarının filtrelerine takılmanız oldukça zor olacaktır.

Bahsettiğimiz siteler üzerinden kurulan bloglara, kendi faaliyet alanınızla ilgili özgün yazılar yazmaya başlayın. İlk başlarda ana sitenize link vermeyin. Bloglarınızın biraz ayaklanmasını bekleyin. İçeriklerinizin sıklığı ve çokluğu arttıkça arama motorlarının puanı da artacaktır. Bu aşamada güçlü domaine sahip paravan sitelerinizden ana sitenize tek yönlü linkleme yapmaya başlayabilirsiniz. Linkwheel yöntemini iyi kurmuş ve uygulamaya başlamış olduğunuzu bu noktada söyleyebiliriz. Paravan siteleriniz üzerinden karşılıklı link değişimi yapmaya kalkmayın. Yaptığınız zaman, haliyle sitelerin aynı merkezden idare edildiği algısı yaratabilirsiniz ve yöntemin etkisini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yazın