logo
Firmalara dijital dünya da yapılan olumsuz yorum ve eleştiriler olumsuz bir itibar bırakmaktadır. Bu da web sitesine olan güvenin azalmasına neden olur ve zaman içerisinde de web sitenize gelen ziyaretçi sayısının azalmasına neden olur. Bünyemizde size özel çözümler ve çalışmalar ile olumsuz yorum ve eleştirileri engelleyerek markanızın itibarını koruyoruz.

Web Tasarım

SEO Danışmanlığı

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Sosyal Medya Yönetimi

E-posta Pazarlama

Hızlı İletişim
Kurumsal SEO, Web Tasarım, E-ticaret Danışmanlığı, AdWords Reklamcılığı, Facebook Reklamcılığı, Google Analytics ölçümleme alanlarında uzmanlaşmış, e-ticaret sitelerine, websitelere ve portallara danışmanlık veren bir şirkettir.

+90 (232) 484 4422

info@izmirkentajans.com

Akdeniz Mah. 1347 Sk. No:8 / 511 Konak /İZMİR

+90 (232) 484 4422

Top

İçerik ve Seo Analizi

İçerik ve Seo Analizi

Siteniz için hazırladığınız, SEO uyumluluk içermesini istediğiniz her yazı ve içerik için belli düzenlemeler yapmanız kaçınılmaz. Her alandaki rekabetin kendini gösterdiği şu dönemde hangi faaliyet alanındaysanız fark etmez SEO optimizasyonu ve sıralamada daha üst sıralarda yer almak için gereken kriterleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Hazırladığınız tüm içeriklerinizin SEO ile uyumlu olup olmadığını kontrol edebilmeniz için Seo Analizi yapmanız sizin faydanıza olacaktır. Sizlere hem de bir eklenti önerimiz olacak hem de içerik içinde kendinizin dikkat edip düzenleyebileceği detaylardan bahsedeceğiz.

 

Seo Analizi için Ne Yapılmalıdır?

 

Eklenti ya da başka bir öneriye başvurmadan önce Seo Analizi yapabilmenizin en güzel ve kolay yolu hatta en garantili yolu içeriklerinizi arama motorlarının istediği şekilde oluşturmaktır. Bunun için en başta içeriğiniz özgün anlatıma sahip olmalıdır. Çalışma alanınız içerisinde sunmuş olduğunuz hizmet ve ürünlere ait size ait içerikler oluşturmanız çok önemlidir. Daha sonra Seo Analizi kriterlerine geçebilirsiniz.  Anahtar kelimenizi içeriğinizin içinde başlıklar oluşturarak H1, H2 veya H3 boyutlarında yazmalısınız. İçeriğinize eklediğiniz görsellerin etiket bölümlerine de odaklanılmasını istediğiniz anahtar kelimelerinizi yazmayı unutmamalısınız. Kullanacağınız anahtar kelimeleri de okuyucu çok rahatsız etmeyecek sayıda yazının bütününe dağıtarak, ama ilk cümlesinde de kullanarak yazmaya dikkat etmelisiniz. Sonuçta anahtar kelimeye boğulmuş bir içerik Seo Analizi için hiç de iyi olmaz.

 

seo uyumlu  içerik, seopressor score, wordpress, seo, seo optimizasyonu

SEO Analizi için içeriğinizi arama motorlarının kriterlerine göre düzenleyebilir ve bunun için ayrıca eklentilerden de faydalanabilirsiniz.

Söz konusu anahtar kelimelerinizi içeriğinizin sonuna da ekleyecek şekilde oluşturursanız Seo Analizi için iyi olacaktır. İçeriğinizin içinde sitenizin diğer sayfalarına, kategorilerine ya da daha önceki yazılarına link vermeyi ihmal etmemelisiniz. Yine aynı şekilde verdiğiniz link sayısına da dikkat etmelisiniz. Kararında hareket etmelisiniz. Başka bir siteye link vermeniz durumunda da  “rel=nofollow” bölümünü eklemelisiniz. İçeriğinizin genel hatlarıyla Seo Analizi tamamlanmış oluyor. En azından kontrolün sizde olduğu kısmı hak ettiği şekilde yerine getirmiş oluyorsunuz.

 

Gelelim Seo Analizi yaparken size yol gösterecek bir eklentiye: SEOPressor Score. Önerdiğimiz eklenti ücretli bir eklentidir. Herkesin kullanamayacağını biliyoruz. Ancak hem genel bir değerlendirmede bulunmak hem de bu eklentinin özellikleriyle, eklentiye ihtiyaç duymadan SEO kriterleri için neler yapabiliriz onu göstermek istiyoruz. SEOPressor Score eklentisi ile içeriklerinizin SEO puanlarını görebilmektesiniz. Puana göre de gereken düzenlemeleri yaparak tam anlamıyla SEO Uyumlu İçerik oluşturabilirsiniz. Eklentiyi kendi adresinden temin edinebilirsiniz. (SEOpressor.com/trial/index.html )  Kurulumu ise oldukça basit işlemlerden oluşuyor. Eklentiyi zipten çıkarıp  /public_html/wp-content/plugins içine koyuyorsunuz. ve sonrada admin panelinden etkinleştiriyorsunuz. Ve her yazı yazma bölümüne geldiğinizde alt kısımda eklentiye ait bölümü göreceksiniz. Yazınızı yayınladığınızda da, editörün sağ kısmında eklentiye ait bölümü göreceksiniz. SEOPressor Score içeriğinize ait gereken kriterleri ve puanı gösterecektir. Bununla beraber anahtar kelime yoğunluğunuz ile ilgili sizi yönlendirecektir. Hatta anahtar kelimeleriniz içerikte otomatik olarak italik ve kalın görünecektir.

 

Seo Analizi için önerdiğimiz SEOPressor Score eklentisi sadece içerikler için değil, sitenizin diğer sayfa ve bölümlerini de SEO optimizasyonu dahilinde düzenleyebilmenize olanak vermektedir. Eklentinin yönlendirmelerini iyi takip ettiğinizde eksik ya da hatalı olan bölümleri düzenleyebilirsiniz. Bununla birlikte, eklentiyi kullanmadan da az çok yapılabilecekler de ortaya çıkmış oluyor. Bunu da ilk sizlerle paylaştık. Tabi ki sitenizin her bölümünde daha fazla kontrol sahibi olmak istiyor ve Seo Analizi yaparken tüm detayların tam olmasını görmek istiyorsanız, söz konusu eklentiyi kullanabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yazın