logo
Firmalara dijital dünya da yapılan olumsuz yorum ve eleştiriler olumsuz bir itibar bırakmaktadır. Bu da web sitesine olan güvenin azalmasına neden olur ve zaman içerisinde de web sitenize gelen ziyaretçi sayısının azalmasına neden olur. Bünyemizde size özel çözümler ve çalışmalar ile olumsuz yorum ve eleştirileri engelleyerek markanızın itibarını koruyoruz.

Web Tasarım

SEO Danışmanlığı

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Sosyal Medya Yönetimi

E-posta Pazarlama

Hızlı İletişim
Kurumsal SEO, Web Tasarım, E-ticaret Danışmanlığı, AdWords Reklamcılığı, Facebook Reklamcılığı, Google Analytics ölçümleme alanlarında uzmanlaşmış, e-ticaret sitelerine, websitelere ve portallara danışmanlık veren bir şirkettir.

+90 (232) 484 4422

info@izmirkentajans.com

Akdeniz Mah. 1347 Sk. No:8 / 511 Konak /İZMİR

+90 (542) 893 1420

İsmet Kaptan Mah. 1373 sk. no:8 Daire:101 Konak /İZMİR

Top

Haber Siteleri İçin 10 SEO Tekniği

Haber Siteleri İçin 10 SEO Tekniği

Haber sitelerinin baskın ve fazla oluşu, gerçek anlamda kaliteye ve SEO Teknikleri uygulayan siteleri diğer haber sitelerinden ayırmaya itmiştir. Bu anlamda da Google, haberler bölümünde hangi haber sitelerine öncelik verip internet kullanıcılarının karşısına çıkaracağına özenle inceleyip karar vermektedir.  Kullanıcıların aradığı konu ve haberlere göre, farklı bir anlayış getirerek beklentilerinin üzerinde cevap vermeye çalışmaktadır.  Dolayısıyla, internet kullanıcılarının karşısına gerek içerik yönetimi gerekse SEO Tekniği açısından başarılı çalışmalar yapmış, kaliteli haber sitelerini ön plana çıkarmaktadır. Google, bu sıralamayı yaparken de bahsettiğimiz gibi ilk başta içeriklerin yeni ve taze olmasına bakmaktadır. Daha sonra söz konusu haber sitesinin içerisinde zengin sayılabilecek yazıları ve içerik çeşitliliğini değerlendirirken, metinlerin benzersiz oluşları bu döngüyü tamamlamaktadır.

 

10 SEO Tekniği ile Haber Sitenizi Geniş Kitlelere Ulaştırın

 

google haber, haber siteleri için seo, seo faktörü, seo

Haber siteniz için SEO Tekniği belirlemeniz, arama motoru sıralamanız ve ziyaretçi sayınızın artması konularında oldukça önemlidir.

 

Google, haber sitelerini değerlendirirken elbette ki sadece yukarıda bahsettiğimiz noktalarla sınırlı kalmamaktadır. Haber sitelerinin haberler bölümünde sıralamalarını etkileyen birçok SEO Tekniği bulunmaktadır. Gerek Google tarafından gerekse kullanıcı bazlı SEO açısından değerlendirilmiş ve haber sitelerinin dikkat etmesi gereken faktörler bulunmaktadır. Haber siteleri için ilk akla gelen SEO Tekniği Kategori yetkisidir. Kategori yetkisinde haber kaynaklarının belli bir konu, kategori üzerinde uzman olarak kabul edilmesi önemli bir yer oluşturmaktadır. Örnek vermemiz gerekirse, Sağlık ve ekonomi kategorilerini söyleyebiliriz.  Bir başka etkileyen faktör de manşetin içerisinde yer alan anahtar kelime veya kelimeler ve tabi ki sayfa başlığıdır. Hiçbir detay ayrı düşünülemez. Bir diğer SEO Tekniği de domain yetkisidir. Domain yetkisi diyerek de haber sitesinin SEO optimizasyonu konusunda oldukça başarılı olması, haber kaynağı, güçlü bir link profiline sahip olması ve sosyal etkileşimin ne kadar yoğun olduğu anlaşılmalıdır.

Haber sitelerinin sosyal etkileşiminden bahsetmişken sosyal paylaşım ve makale konusunun da oldukça etkili olması gerektiğini de belirtmeden geçmeyelim. Bu özellikler de SEO Tekniği olarak karşımıza çıkmaktadır. Facebook, Twitter hatta Google+ aracılığıyla yoğun paylaşım yapılması etkili olacaktır. En güzel ama en zor SEO Tekniği tabi ki içeriğin ilk yayınlanmasıdır. Bunun herhâlde Google ve SEO üzerindeki etkisini söylemeye gerek yok.  Birebir olmamak kaydıyla, alıntı yaptığınız yüksek seviyede değerli olan haber sitelerin sayısı haberlerinizde ve makalenizde mutlaka yer almalıdır. Buna ek olarak şunu belirtmek istiyoruz. Oluşturulan içeriklerin büyük bir kısmının özgün ve orijinal olmasına dikkat etmelisiniz. Diğer sitelerin içeriklerinin oranı oldukça düşük olmalıdır. Google Haber editoryal değerlendiricileri tarafından belirlenen yüksek kaliteli içerikler de tahmin edersiniz ki fark yaratacaktır. news.google.com ‘dan hem de çeşitli Google Serps sonuçları üzerinden tıklanma oranları olarak bilinen Google Haber’den Yüksek CTR oranına sahip olmak da başka bir teknik olmaktadır. Ve haber siteleri için son  SEO Tekniği dediğimizde karşımıza  belki en başta dile getirmemiz gereken konu Google news xml  site haritası kendini göstermektedir.

Yorum Yok

Yorum Yazın

Call Now Button