logo
Firmalara dijital dünya da yapılan olumsuz yorum ve eleştiriler olumsuz bir itibar bırakmaktadır. Bu da web sitesine olan güvenin azalmasına neden olur ve zaman içerisinde de web sitenize gelen ziyaretçi sayısının azalmasına neden olur. Bünyemizde size özel çözümler ve çalışmalar ile olumsuz yorum ve eleştirileri engelleyerek markanızın itibarını koruyoruz.

Web Tasarım

SEO Danışmanlığı

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Sosyal Medya Yönetimi

E-posta Pazarlama

Hızlı İletişim
Kurumsal SEO, Web Tasarım, E-ticaret Danışmanlığı, AdWords Reklamcılığı, Facebook Reklamcılığı, Google Analytics ölçümleme alanlarında uzmanlaşmış, e-ticaret sitelerine, websitelere ve portallara danışmanlık veren bir şirkettir.

+90 (232) 484 4422

info@izmirkentajans.com

Akdeniz Mah. 1347 Sk. No:8 / 511 Konak /İZMİR

+90 (542) 893 1420

İsmet Kaptan Mah. 1373 sk. no:8 Daire:101 Konak /İZMİR

Top

Google’dan Yavaş Sitelere Engel

Google’dan Yavaş Sitelere Engel

Sitelerin yapım aşaması sadece kurulumunun bitmesiyle sona ermediğini, işin içinde olan site sahipleri ve webmasterlar gayet iyi bilmektedirler. Çünkü sitenin ana tema hatları ve sektörel özellikler dikkate alındığında, yapılacak SEO çalışmaları farklılık göstermekte ve geliştirilmektedir. Gerek sektörel bazlı gerekse ziyaretçi bazlı değerlendirmelerle beraber sosyal medya platformlarıyla, backlink çalışmalarıyla da desteklenerek söz konusu site arama sonuçlarında üst sıralara çıkmayı hedefleyecektir. Siteniz için gereken tüm aşamalar sırasıyla tamamlanırlen ve arama motoru mantığı çözülüp ona göre bir strateji belirlerken bir anda algoritma değiştiği zaman yapılan çalışmalar önemli ölçüde değişebilmektedir. Bu değişen algoritmalardan birisi olarak da Google’dan Yavaş Sitelere Engel olduğunu söyleyebiliriz. Kullanıcı deneyimi ya da ziyaretçi bazlı değerlendirme yapan Google, internet kullanıcıların alışkanlık ve tercihlerini göz önünde bulundurarak SEO kriterlerini geliştirmekte ve algoritmalarını güncellemektedir. Bunları da yaparken daha iyi ve daha doğru bilgiler içeren hizmet verebilmek için dikkat etmektedir. Saymış olduğumuz niteliklere sahip siteler sizin de tahmin edeceğiniz gibi SEO açısından üst sıralarda yerlerini alacaklardır.

 

Google’dan Yavaş Sitelere Engel Gelmesiyle Sitelerin Düzgün Optimize Edilmesi İstenmektedir

 

google güncelleme, google yavaş site, mobil uyumlu web sitesi, web siteleri

Google’dan Yavaş Sitelere Engel gelmesiyle mobil uyumlu web site oranının arttırılması hedeflenmektedir.

 

Değişen algoritmalarda yerini alan Mobile Friendlyalgoritmasıyla mobil görünüme sahip web sitelerin değeri herhalde tartışılmaz noktaya gelmiştir. Hatta akıllı telefonların kullanma oranlarının artmasıyla da sadece mobil uyumlu web sitelerin önemi değil site hızlarının da önemi fazlasıyla artmıştır. Dolayısıyla mobil uyumlu web site oluşturulduğunda site hızı düşükse, site yavaş açılıyorsa hiç vakit kaybetmeden Google’dan Yavaş Sitelere Engel gelmektedir. Slow to Load yazısı ile yani “yavaş yüklenir” ibaresi ekleyerek kendini göstermektedir. Mobil odaklı gelişen dijital dünyada bu kriter olmazsa olmaz bir hale gelmiştir.

Google’dan Yavaş Sitelere Engel koyduğunda aslında,  web sitelerin internet kullanıcılarının istek, tercihlerine göre düzenlenip SEO çalışmalarının yapılmasını istemiş olmaktadır.  Mobil uyumlu site yapılırken site hızı devreye girdiği için Google AMP yani hızlandırılmış sayfalar yükselişe geçmiştir. Google AMP tanımını yaparken aslında Google tarafından mobil cihazlar için özel geliştirilmiş framework çalışması olarak belirtebiliriz. Bu çalışma ile web sayfaların en minimum sürede yüklenmesini ve açılmasını sağlamaktadır. Sitelerin yavaş açılma sıkıntılarının önüne geçmeyi amaçlamıştır. Buna rağmen gerekli düzenlemeleri yapmayıp, optimize edilmeyen sitelere Google tarafından bir engel konulacaktır.

Yorum Yok

Sorry, the comment form is closed at this time.

Call Now Button