logo
Firmalara dijital dünya da yapılan olumsuz yorum ve eleştiriler olumsuz bir itibar bırakmaktadır. Bu da web sitesine olan güvenin azalmasına neden olur ve zaman içerisinde de web sitenize gelen ziyaretçi sayısının azalmasına neden olur. Bünyemizde size özel çözümler ve çalışmalar ile olumsuz yorum ve eleştirileri engelleyerek markanızın itibarını koruyoruz.

Web Tasarım

SEO Danışmanlığı

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Sosyal Medya Yönetimi

E-posta Pazarlama

Hızlı İletişim
Kurumsal SEO, Web Tasarım, E-ticaret Danışmanlığı, AdWords Reklamcılığı, Facebook Reklamcılığı, Google Analytics ölçümleme alanlarında uzmanlaşmış, e-ticaret sitelerine, websitelere ve portallara danışmanlık veren bir şirkettir.

+90 (232) 484 4422

info@izmirkentajans.com

Akdeniz Mah. 1347 Sk. No:8 / 511 Konak /İZMİR

+90 (232) 484 4422

Top

Google Page Speed ve Firebug Firefox Eklentisi

Google Page Speed ve Firebug Firefox Eklentisi

2018 SEO Trendleri arasında web sitelerin hızı önemli yer tutuyor. Son değişen algoritmadan çıkarılan ve değişen, gelişen teknolojik gelişmelerle beraber internet kullanıcılarının alışkanlıkları bu sonucu zorunlu kılıyor. Site sahipleri ve site yöneticilerinin üzerinde durmaları gereken unsurların başında gelen site hızı için analiz etmesi kolay olan eklentilerden Page Speed ve Firebug Firefox imdada yetişiyor. SEO optimizasyonu yapılırken site hızını neyin etkilediğini, yavaşlattığını bulmak ve düzeltmekle yaşanan zaman kaybını önlemektedirler. Eklentinin kurulup kullanılmasıyla beraber sitenin tüm sayfaları dahil her sayfanın hızı görülüyor ve hataların ayıklanması da mümkün oluyor.

 

Eklentilere geçmeden önce Mozilla firefox bilgisayarınızda yüklü olmalı. Yüklemediyseniz de 3.0.4 ve üstü tarayıcıyı yüklemelisiniz. Page Speed ve Firebug Firefox eklentileri bağlantılı çalışmaktadır. Yani Firebug Firefox kurulmadan Page Speed çalışmamaktadır. O yüzden Mozilla firefox tarayıcınız üzerinden Firebug Firefox eklentisini indirmelisiniz. İndirdikten sonra da Page Speed eklentisini yükleyebilirsiniz. Her iki eklentiyi de yükledikten sonra zaten Firebug Firefox eklentisinin arayüzünde Page Speed eklentisinin özellikleri de yerini almış olacaktır.

 

Page Speed ve Firebug Firefox Eklentilerinin Özellikleri

 

Firebug Eklenti, Firefox Firebug, Google Page Speed, Mozilla Page Speed, Page Speed Eklenti, mozilla firefox, seo optimizasyonu

Page Speed ve Firebug Firefox eklentileri ile site sahipleri ve site yöneticilerinin üzerinde durmaları gereken unsurların başında gelen site hızı için analiz etmesi çok daha kolay olmaktadır.

 

İlk önce Firebug Firefox eklentisinden bahsetmemiz gerekirse, Firefox entegresiyle sitenizin rahatça değerlendirip geliştirebileceğiniz bir eklenti. Örnek olarak, javascript analizlerini, css düzeltmelerini ve hata ayıklamalarını verebiliriz. Page Speed eklentisi ile de asıl bahsettiğimiz konu olan sitenizin performansını, hızını ölçebilirsiniz. Yaptığınız ölçüm sonucuna göre sitenizin SEO için uyumlu olmasını aksatan yerleri tekrar değerlendirip düzeltme, daha iyi bir seviyeye getirme imkânınız bulunuyor. Renklendirme seçeneklerini de kullanarak Page Speed ile bağlantı hızınızı, DNS sorgu hızlarınızı ve sayfaların bekleme sürelerini gibi daha birçok detayı öğrenebilirsiniz. Bununla beraber söz konusu eklentinin “Performance” bölümünden sitenizi yavaşlatan unsurları görebilir ve sayfalar arası hız karşılaştırması yapabilirsiniz. Ortaya çıkan tabloya bağlı olarak da öneri ve yardım bölümleriyle sizi yönlendiriyor. Yaptığınız bu analizlerle sitenizin ihtiyacı olan tüm detayların çalışmasını yaparak, sitenizin performansını daha fazla arttırabilirsiniz. Page Speed eklentisinde ayrıca  “Activity panel” bölümü ile de JavaScript işlemlerini görebileceğiniz faaliyet/zaman çizelgesine sahip olabilirsiniz. Gördüğünüz gibi Page Speed ve Firebug Firefox  eklentileriyle sitenizin hızı gibi önemli olabilecek birçok konuda faydalı bir değerlendirmeye ve çalışmaya sahip olabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yazın