logo
Firmalara dijital dünya da yapılan olumsuz yorum ve eleştiriler olumsuz bir itibar bırakmaktadır. Bu da web sitesine olan güvenin azalmasına neden olur ve zaman içerisinde de web sitenize gelen ziyaretçi sayısının azalmasına neden olur. Bünyemizde size özel çözümler ve çalışmalar ile olumsuz yorum ve eleştirileri engelleyerek markanızın itibarını koruyoruz.

Web Tasarım

SEO Danışmanlığı

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Sosyal Medya Yönetimi

E-posta Pazarlama

Hızlı İletişim
Kurumsal SEO, Web Tasarım, E-ticaret Danışmanlığı, AdWords Reklamcılığı, Facebook Reklamcılığı, Google Analytics ölçümleme alanlarında uzmanlaşmış, e-ticaret sitelerine, websitelere ve portallara danışmanlık veren bir şirkettir.

+90 (232) 484 4422

info@izmirkentajans.com

İsmet Kaptan Mah. 1373 Sk. No:8 D:101 Suat Manisalı İş Merkez

+90 (232) 484 4422

İsmet Kaptan, Mahallesi, 1373. Sk. No:8 D:11, 35210 Konak/İzmir

Top

Google Analytics

Google Analytics

Google Analytics öncelikle ücretsiz bir google aracı, adwords hesabınız olmasına gerek yok (aylık sayfa gösteriminiz 5 milyon olana kadar ücretsiz kullanabilirsiniz) internet siteniz var ve kullanıcılarınızı detaylı tanımak istiyorsanız kullanabilirsiniz.

Google Analytics nedir, Google analytics giriş, Google analytics, google analytics kodu,

Google Analytics

Google Analytics Nedir?

Kullanıcılarınız hakkında, yani sitenizi ziyaret eden kişiler hakkında detaylı bilgi almak cümlesi bile google analytics için çok hafif bir cümledir. Çünkü google analytics sitenizi ziyaret edenlerin genel bilgilerinin yanısıra çok daha detaylı bilgileri size vermektedir. Analytics sayesinde sitenizi bir çok seçenek ile analiz edebilmektesiniz.  Tam olarak gelişmiş bir istatistik sitesi olarak da tanımlanabilir.

Google Analytics Analizleri

Analytics analizleri sonucunda kullanıcıların sitenize hangi trafik kaynaklarından geldiğini, hangi saat aralıklarında geldiklerini, hangi konumlardan geldiğini, hangi sayfalarınızı gezdikleri, sayfalarınızda kalma sürelerini vb. bir çok seçeneği size sunacaktır. Analytics sayfanızı geliştimek için Google’ın size sunduğu ayrıcalıklı bir ücretsiz alandır. Google, web siteniz için web master tools ve analtytics kaynaklarını sizlere sunmuştur.  Sitenizin organik performansını analiz etmek istediğinizde  “Google Search Console” ile “Analytics” bağlantısı gerçekleştirmeniz yeterli oalcaktır. Web sitelerinizi geliştimenizi, geçmiş dönemki performanslarınızı görmenizi karşılaştırmalar yapmanızı ve eksik yerlerinizi görmeyi sağlayan araçlardır. Bu alanlarda iyi analizler yaparak fikir elde edebilir ve web siteniz üzerindeki hata ve stratejinizi değiştirebilmenizi sağlamaktadır.

Size sitenize gelen kullanıcılar hangi sitelerden gelmiş, bir yerde reklamınızı mı tıklamış gelmiş, geldikten sonra sitenizde ne kadar durmuş, hemen çıkmış mı, peki ne yapmış siteniz içerisinde üye olmuş mu, ürün almış mı, aldıysa ne kadarlık ürün almış, peki acaba bilgisayarında vista mı kullanıyor xp mi, flash programı var mı, java kullanıyor mu, hangi ilden gelmiş, internet hızı nasıl …. ve daha bir sürü bilgiyi verebilir.  Nasıl sizce de etkileyici değil mi? Müşterilerinizi bundan daha iyi tanıma yöntemi olabilir mi? Ve inanın daha birçoğunu söylemedim hızlı bir şekilde giriş yapıp incelemenizi öneririm.

Adsense ile Analytics

Aslında pek fazla etkili olmayan bir birliktelik olarak da görülebilir. Ancak bir anlamda istatistiksel bilgi tutmak ve konumlara göre reklam vermek isteyenler için elinizde bir rapor bulundurmak için bu iki sistemi birbirine entegre edebilme şansınız olmaktadır.

Sistemleri entegre ettiğiniz taktirde;

  • Hangi trafik kaynaklarının, coğrafyaların, sayfaların ve tarayıcıların sitenize en iyi ve en kötü kazancı sağlayan kullanıcıları getirdiğini belirleyebilir ve bu kapsamda reklamlandırma çalışmalarına o yönde bir düzen sağlayabilirsiniz.
  • Sayfanıza gelen kullanıcıların zaman harcadığı sayfaları, hangi sayfaların kullanıcıların ayrılmasına neden olduğunu ve ayrıldıklarında nereye gittiklerini görebilir ve buna bağlı olarak sayfalarda düzenlemeye gidebilir, daha ilgi çekici sayfalar oluşturmanızı sağlayabilir.
  • Kullanıcı davranışı ve potansiyel kazançlara dayalı değişiklikleri görebilir ve buna bağlı olarak düzenlemeler yapabilirsiniz.

Google Analytics Giriş

Google Analytics nedir, Google analytics giriş, Google analytics, google analytics kodu,

Google analytics sayfanızı geliştimek için Google’ın size sunduğu ayrıcalıklı bir ücretsiz alandır.

Google analytics giriş yapmanız için gereken şey çok basit aslında bir gmail hesabınız olsun ya da direkt girin http://www.google.com/analytics/tr-TR/ adresine ve kayıt olun. Daha sonra gerekli aşamaları geçtikten sonra analytics’in size verdiği google analytics kodu alıp sitenizin ana sayfasınızın kod bölümüne yapıştırmanız gerekmektedir. İzleme kodunu web sitenize eklemek için Google’ın size sunduğu talimatları izleyerek Analytics mülkünüzde siteniz için veri toplamaya başlayabilirsiniz.

Teklif AL