logo
Firmalara dijital dünya da yapılan olumsuz yorum ve eleştiriler olumsuz bir itibar bırakmaktadır. Bu da web sitesine olan güvenin azalmasına neden olur ve zaman içerisinde de web sitenize gelen ziyaretçi sayısının azalmasına neden olur. Bünyemizde size özel çözümler ve çalışmalar ile olumsuz yorum ve eleştirileri engelleyerek markanızın itibarını koruyoruz.

Web Tasarım

SEO Danışmanlığı

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Sosyal Medya Yönetimi

E-posta Pazarlama

Hızlı İletişim
Kurumsal SEO, Web Tasarım, E-ticaret Danışmanlığı, AdWords Reklamcılığı, Facebook Reklamcılığı, Google Analytics ölçümleme alanlarında uzmanlaşmış, e-ticaret sitelerine, websitelere ve portallara danışmanlık veren bir şirkettir.

+90 (232) 484 4422

info@izmirkentajans.com

Akdeniz Mah. 1347 Sk. No:8 / 511 Konak /İZMİR

+90 (542) 893 1420

İsmet Kaptan Mah. 1373 sk. no:8 Daire:101 Konak /İZMİR

Top

Etkisiz Hale Gelen Eski SEO Yöntemleri

Etkisiz Hale Gelen Eski SEO Yöntemleri

SEO konusunda yapılan çalışmalar, kullanılan teknikler ile sitelerin arama motoru sonuçlarında yaratılan etki kısa vadede olumlu sonuç verebilir ancak uzun vadede değişen algoritmalar, değişen SEO Teknikleri gibi konular, siteniz için planladığınız SEO stratejinize uyum sağlamayacaktır. En iyi SEO Yöntemleri bulup uygulayabilmek adına gelişmeleri sürekli takip edip değişen koşullara ayak uydurabilmeniz gerekecektir. Belli hatta uzun aralıklarla SEO konusunda başarılı olmanızı sağlayan teknikler ya da uygulamalar, şimdi yerini başka tekniklere bırakmaktadır. Değerleri sıfırlanmıştır. Dolayısıyla bahsedeceğimiz tekniklerden SEO Yöntemleri olarak tercih ettikleriniz varsa, boşuna uğraştığınızı belirtelim. Herhangi bir fayda yaratmayacağı gibi bazen de olumsuz etki yaratarak sitenizin zarar görmesine neden olabilirler.

 

Etkili SEO Yöntemleri Bulmak İçin Sürekli Takipte Kalmalı ve Araştırmalısınız

 

seo çalışmalar, zararlı seo, seo yöntemleri

SEO Yöntemleri konusunda en iyi yöntemleri bulup uygulayabilmek adına gelişmeleri sürekli takip edip değişen koşullara ayak uydurabilmeniz gerekmektedir.

 

Etkisini yitiren ve çoğu kişinin gözünden kaçan bazı SEO Yöntemleri konusunda sizi bilgilendirmek istemekteyiz. Bu yöntemleri kullanıyorsanız, bırakmanızı ve daha etkili olan değişen yeni sistemlerle daha önemli hale gelen yöntemleri tercih etmenizi önermekteyiz.  Etkisi neredeyse sıfıra düşen yöntemleri ise şöyle anlatabiliriz:

  • Alexa Sıralaması

Halen kullanılmakta olduğuna tanıklık ettiğimiz Alexa, web sitelerinin ülke ve dünya üzerinde belirli bir popülasyon sayısını göstermektedir. Bu sıralama,  Google’ın hiçbir şekilde değer vermediği bir çalışmadır.

  • Pagerank Sayısı

Yine birçok site kullanıcısının ya da webmasterların hali hazırda tercih ettiği yöntem olan Pagerank, Google tarafından güncellemesi durdurulduğundan beri bu çalışmanın değeri söz konusu değildir. Dolayısıyla pagerank değerine göre hareket ediyorsanız, söylediklerimizi dikkate almalısınız. Bu çalışmanın yerini TrustRank ve Mantıksal SEO Arabirimi almıştır. Sonuç olarak Google, puanlama esasına dayalı olan sitenin yerine tüm site çalışmalarında içerik uyumunu daha fazla dikkate almaktadır.

  • Dizin Siteleri

Sıklıkla kullanılan SEO Yöntemleri arasında yer alan Dizin Siteleri, sitelerin eklenmesi ve rakip sitelerden alınan ortak backlinkle etkili bir çalışmaya yer veriyorlardı. An itibariyle ise durum tersine dönmüş ve sadece link çıkışı amaçlı yapılmış site izlenimi vermektedir. Ki siteniz için zararlı olabilmektedir.

  • Sosyal İmleme

Arama motoru botlarının sıklıkla ziyaret ettiği ve siteler hakkında fikir sahibi olup referans edineceği yerler olsa da aynı şekilde “zamanında” diyoruz. Şu anda geldiği hal, sadece link yığını haline gelmiş ve spam olarak algılanmaktadır.

  • Ziyaretçi Defterleri

Bu çalışma, otomatik programlama ile çalıştığı ve sitelerin eklenmesi de bu şekilde olduğu için o kadar sayfa içerisinden düzensiz alınan backlinklere yol açmıştır. Bu da zararlı bir duruma gelmiştir.

  • Whois Backlink

Sitelerin tüm bilgilerinin bir dizine kaydını içeren backlinkler olarak karşımıza çıkan bu yöntem, Google tarafından oldukça red gören link çöplüğü sınıfı içerisinde yer edinmektedir. Söz konusu site değeri olmayan birçok farklı siteden gönderilen linklerle boğulmaktadır ki sitenin değerini düşürmekten başka bir işe de yaramamaktadır.

  • Toplist

SEO Yöntemleri arasında yer alan Toplist bir siteye, sitenizi ekleyip sitenizin değerli sayfasından sizden link isteyip karşılıklı linke olanak tanıyan, sayıca fazla bulunan farklı amaçlı eklenen sitelerin arasından siteye değersiz link ve yanıltıcı hit gönderen siteler olarak da belirtebiliriz.

Yorum Yok

Yorum Yazın

Call Now Button