logo
Firmalara dijital dünya da yapılan olumsuz yorum ve eleştiriler olumsuz bir itibar bırakmaktadır. Bu da web sitesine olan güvenin azalmasına neden olur ve zaman içerisinde de web sitenize gelen ziyaretçi sayısının azalmasına neden olur. Bünyemizde size özel çözümler ve çalışmalar ile olumsuz yorum ve eleştirileri engelleyerek markanızın itibarını koruyoruz.

Web Tasarım

SEO Danışmanlığı

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Sosyal Medya Yönetimi

E-posta Pazarlama

Hızlı İletişim
Kurumsal SEO, Web Tasarım, E-ticaret Danışmanlığı, AdWords Reklamcılığı, Facebook Reklamcılığı, Google Analytics ölçümleme alanlarında uzmanlaşmış, e-ticaret sitelerine, websitelere ve portallara danışmanlık veren bir şirkettir.

+90 (232) 484 4422

info@izmirkentajans.com

Akdeniz Mah. 1347 Sk. No:8 / 511 Konak /İZMİR

+90 (232) 484 4422

Top

Domain Yaşının SEO Etkisi

Domain Yaşının SEO Etkisi

Domain yaşının SEO etkisi gündeme geldiğinde şunu kesinlikle ifade edebiliriz: SEO Optimizasyonu için yapılan çalışmalar, etkileyen faktörler arasında sitenizin domain yaşı göze çarpar. Başta Google olmak üzere, tüm arama motorları domain yaşını da dikkate almakta ve arama motoru sıralamalarını fazlasıyla etkilemektedir. Arama motorları domain yaşı fazla olan sitelere daha fazla saygı duyarak, daha güvenilir olduğunu düşünmekteler. Sonuçta bir yıllığına alınan domainlerin geçici ya da sürdürebilirliği düşük olacağı düşünüldüğü için arama motorları tarafından ilk etapta çok değer görmeyebilir. Bunun aksine domaini üç ya da daha fazla süreyle aldığınızda, sizin yapacağınız çalışmaların, içeriklerin sürekli olacağı dolayısıyla da kaliteli içerikler oluşturacağınız inanışı ortaya çıkmaktadır. Bu durumda da sitenizin domain yaşı dikkate alınarak daha fazla değer görecektir.

Tabi ki domain yaşı fazla diye de sadece yaş kriter oluşturmamaktadır. Sitenin geçmişi, özgün, kaliteli içerikleri, backlinkleri gibi sayacağımız birçok yapısı ile birlikte dikkate alınmaktadır. Domain yaşının SEO etkisi konusuna bağlı olarak, yapılan güncellemeler, link yapısı ve SEO çalışmalarıyla istenen anahtar kelimeleriyle arama motoru sıralamalarında üst sıralara çıkabilecektir. Site ve SEO bağlantısında,  arama motorların SEO açısından dikkate aldığı ve sıralama yaptığında kriterlerinin ilk sırasını domain yaşı oluşturduğu bilinmektedir.

 

Domain yaşının SEO etkisi Tek Başına Yeterli Değildir Ancak Oldukça Etkilidir

 

domain süresi, domain Yaşı, domain Yaşının seoya etkisi, seo, seo optimizasyonu

Domain yaşının SEO etkisi konusuna bağlı olarak, yapılan güncellemeler, link yapısı ve SEO çalışmalarıyla istenen anahtar kelimeleriyle arama motoru sıralamalarında üst sıralara çıkabilecektir.

 

Şunu da belirtmekte fayda görüyoruz ki eski bir domain alıp en üst sıralara çıkma düşüncesine sahipseniz de o noktada durmanız gerekecek. Söylediğimiz gibi yaşı fazla olan domain tek başına bir şey ifade etmeyecektir. Ama faaliyet alanınıza uygun yapıda oluşturduğunuz sitenizin domain yaşının SEO etkisi; temasından, site içi ve dışı SEO çalışmalarına kadar her detayda önemini gösterecektir. Hatta backlink aldığınız sitenin domain yaşının da fazla olması beklenir. Bu detayla beraber domain yaşı fazla olan siteler, uzun zamandır düzenli olarak çalıştıkları için arama motorları tarafından takdir görecek ve yerlerini koruyacaklardır.

Yeni açılan sitelerin özellikle rekabeti yüksek bazı kelimelerde Google ve diğer arama motorlarında en üst sıralara yerleşmeyi istemeleri neredeyse imkânsızdır. Hayal etmekten öteye geçmeyecektir. Bu noktada rekabet içerisinde olunan sitelerin geçmişleri incelendiğinde, köklü siteler olduğu ve sıralamalarının da kolay kolay değişmeyeceği görülecektir. Domain yaşının SEO etkisi üzerine son bir şey söylemek gerekirse de, üst sıralara çıkmak ve domain yaşı fazla olan siteleri geçmek istenirse, domain yaşı fazla olan başka site kullanmak tercih edilmelidir. Tabi ki tam anlamıyla SEO optimizasyonunu yaptığınızı ya da yapacağınızı düşünerek söylemekteyiz.

Yorum Yok

Yorum Yazın