logo
Firmalara dijital dünya da yapılan olumsuz yorum ve eleştiriler olumsuz bir itibar bırakmaktadır. Bu da web sitesine olan güvenin azalmasına neden olur ve zaman içerisinde de web sitenize gelen ziyaretçi sayısının azalmasına neden olur. Bünyemizde size özel çözümler ve çalışmalar ile olumsuz yorum ve eleştirileri engelleyerek markanızın itibarını koruyoruz.

Web Tasarım

SEO Danışmanlığı

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Sosyal Medya Yönetimi

E-posta Pazarlama

Hızlı İletişim
Kurumsal SEO, Web Tasarım, E-ticaret Danışmanlığı, AdWords Reklamcılığı, Facebook Reklamcılığı, Google Analytics ölçümleme alanlarında uzmanlaşmış, e-ticaret sitelerine, websitelere ve portallara danışmanlık veren bir şirkettir.

+90 (232) 484 4422

info@izmirkentajans.com

İsmet Kaptan Mah. 1373 Sk. No:8 D:101 Suat Manisalı İş Merkez

+90 (232) 484 4422

İsmet Kaptan, Mahallesi, 1373. Sk. No:8 D:11, 35210 Konak/İzmir

Top

Domain SEO

Domain SEO

SEO’nun basit bir şey olmasıyla birlikte, bir web sitesinin domain seo sıralamasında büyük etkisi olabilir, daha basit bir zaman içinde .

domain seo, domain seo nedir, domain seo nasıl yapılır, domain seo ipuçları, domain seo çalışması, domain seo taktikleri

En fazla değeri almak için domain seo‘da doğru sinyalleri gönderdiğinden emin olmalısınız

Ancak hiçbir şey sonsuza kadar sürmez ve birkaç yıl önce Google, destekleyici bir kalite unsuru olmaksızın yalnızca bir domain seo ele alınması gerektiğini fark etti.

Sorun, Tam Eşleme Etki Alanları’ndan (EMD) geldi. Şirketler, bir anahtar kelimeden biraz daha fazla bir alan adı satın alırdı. O sırada rütbelenmek için yeterliydi.

Şimdi işler değişti.

Yani, sorulması gereken soru:

Alan adları SEO çabalarınızı nasıl etkiliyor?

Bazı SEO Tarihi: 2012

Eski bir Maya takvimine göre, dünyanın sonunun nasıl olacağı 2012’yi hatırlıyor musunuz?

Fiziksel dünya hâlâ burada olmasına rağmen, Google alan adlarını kesinlikle sarsan bazı değişiklikler yaptı.

Google, kendi sıralamalarını iyileştirmeye çalışan SEO’lardan zayıf web siteleriyle domain seo‘larını arttırmaya çalışmaktan bıkmış olsa da, bir EMD özellikli.

Örneğin, bir şirket “otomobil sigortası fiyat teklifleri” ni sıralamak isteseydi, “otomatik sigortasıpricequotes.com” u satın alacak ve patlama, sıralamaya başlayacaktı.

Elbette, bu sitelerin gerçekte sıralaması fazla içerik yoktu. Bir sürü anahtar kelimeye sahip sadece birkaç web sayfası.

Google, bu tür şeyleri hayran değil, önemli ölçüde değer düşürdü … Şey, onlar domain seo amaçlı alan adlarının değerini düşürdü söylemek üzereydim , ama bu doğru değil.

Ne demek istediğimi öğrenmek için okumaya devam edin.

Domains’in Online Pazarlamanıza Etkisi

Önemli olan, teknik SEO ve güçlü içerikten ücretli arama kampanyalarına ve sosyal pazarlamaya kadar her şeyi aynı hizmetleri sağlayan bir sürü SEO şirketi var.

Her SEO şirketi biraz farklı olsa da ve farklı açılardan bu hizmetlerden gelirse de hepsi aynı teorilere dayanıyorlar.

Arama motoru optimizasyonu yaklaşımını değiştirirken teori de değişmedi. Hedef önemli sorulara kaliteli cevaplar vermek, arama motorunun en iyi uygulamalarını izlemek ve hiçbir şeyin bayat kalmasına izin vermemektir.

Bunlar herkesin yapabileceği şeylerdir.

Bunların hepsinde benzersiz bir unsur alan adınızdır. Bu kimsenin kopyalayamayacağı bir şey.

Domain SEO’nun Katkıları

Dolayısıyla domain seo, bir zamanlar yaptığı gibi sıralamalarınıza katkıda bulunmayabilir, ancak şunları sağlayabilir:

  • Daha yüksek tıklama oranları
  • Daha fazla güven
  • Arama motoru sonuç sayfalarında daha fazla dikkat
  • Daha fazla marka potansiyeli

Doğru Sinyalleri Göndermek

En fazla değeri almak için domain seo‘da doğru sinyalleri gönderdiğinden emin olmalısınız.

Eğer tek sinyaliniz “Hey! Uzun kuyruklu ve kârlı bir anahtar kelimeyle eşleşen uzun bir alanım var! “O halde stratejinizi gözden geçirmeniz gerekebilir.

Bir etki alanı, doğru bir şekilde kullanıldığında aşağıdakileri içermelidir:

  • Marka sinyalleri – Bir web sitesinde işletme alan adınızla ilgili herhangi bir söz ya da oluşum, marka bilinci oluşturma çabalarınıza katkıda bulunur.
  • Alaka işaretleri – Alan adınızda bir anahtar kelime varsa, arama motoru sonuçlarında kalın olacak. Ardından, kullanıcılar etki alanınıza baktıklarında sitenizi bu anahtar kelime ile ilişkilendirir.

 

Teklif AL