logo
Firmalara dijital dünya da yapılan olumsuz yorum ve eleştiriler olumsuz bir itibar bırakmaktadır. Bu da web sitesine olan güvenin azalmasına neden olur ve zaman içerisinde de web sitenize gelen ziyaretçi sayısının azalmasına neden olur. Bünyemizde size özel çözümler ve çalışmalar ile olumsuz yorum ve eleştirileri engelleyerek markanızın itibarını koruyoruz.

Web Tasarım

SEO Danışmanlığı

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Sosyal Medya Yönetimi

E-posta Pazarlama

Hızlı İletişim
Kurumsal SEO, Web Tasarım, E-ticaret Danışmanlığı, AdWords Reklamcılığı, Facebook Reklamcılığı, Google Analytics ölçümleme alanlarında uzmanlaşmış, e-ticaret sitelerine, websitelere ve portallara danışmanlık veren bir şirkettir.

+90 (232) 484 4422

info@izmirkentajans.com

Akdeniz Mah. 1347 Sk. No:8 / 511 Konak /İZMİR

+90 (232) 484 4422

Top

Domain Bazlı SEO

Domain Bazlı SEO

Sitenizin SEO uyumluluğunda domain adınızın ne kadar etkili olabileceğini tahmin edebildiğinizi düşünüyoruz. Domain Bazlı SEO özellikle domain seçerken; faaliyet alanınıza, varlık göstereceğiniz anahtar kelime seçimlerinize göre dikkat etmeniz gerektiren bir kriterdir. Öyle bir kriterdir ki SEO bazlı değerlendirmenizde arama motorlarının size vereceği puanları ciddi anlamda etkilemektedir. Bahsedeceğimiz noktalarda göstereceğiniz özen, ileride çalıştığınız alan ya da sektörde uzun vadeli başarıyı size getirecektir.

Siteniz için oluşturduğunuz, planladığınız anahtar kelimelerin domain isminizle uyumlu olması gerekir. Domain Bazlı SEO için çalışma alanlarınız ile kısmen ilgisi olan ya da gerekli görülmeyecek anahtar kelimelerin varlığı olumsuz bir etki yaratacaktır. Ve SEO optimizasyonu için her zaman var olacak bir eksiye yer açmış olacaksınız. Bununla beraber anahtar kelime bazında önem teşkil edecek, arama motorlarının aynı anda odaklanacağı kelimelere domain adınızda yer vermenizde SEO çalışmalarının değerlendirilmesinde, bir anahtar kelimenin göz ardı edilmesine ya da atlanmasına neden olacaktır. Ve SEO puanınızın düşmesine neden olabilecektir.

 

Domain Bazlı SEO ile Rekabete Bir Adım Önde Başlayın

 

anahtar kelime, domain bazlı seo, domain uzunluğu, domainin seoya etkis, seo kriterleri, seo optimizasyonu, seo

Domain Bazlı SEO özellikle domain seçerken; faaliyet alanınıza, varlık göstereceğiniz anahtar kelime seçimlerinize göre dikkat etmeniz gerektiren bir kriterdir.

 

Anahtar kelimelerin domain adınızda yer almasından bahsederken, sitenizde yer alacak içeriklerinizde de söz konusu anahtar kelimelerin yer alması gerekecektir. Domaininiz, anahtar kelimeleriniz ve içeriklerinizin bir bütün olarak uyumlu olması, Domain Bazlı SEO konusunda bir adım önde olmanızı sağlayacaktır. O kadar SEO kriteri arasında değerlendirmek ya da diğer kriterleri bir kenara atmak gibi algılanmamalıdır. Sitemizde SEO konusunda sizleri bilgilendirmek amacıyla paylaştığımız her yazı, her paylaşım önem taşımaktadır ve birbirlerine bağlı, ayrılmaz bir bütünün parçaları olmaktadır. Domain Bazlı SEO için yazıların arama motorlarının soldan sağa, yukarıdan aşağı değerlendirmesine göre domain seçmek, oluşturmak gerekir. Bu şekilde oluşturulan domain SEO bakımından ziyaretleri de etkileyecektir. Anahtar kelimelerinizle oluşturduğunuz domain, sitenizin markalaşmasına neden olacağı gibi siteniz ziyaretçilerin de odak noktası haline gelecektir. Oluşturacağınız kısa ve özgün olursa akılda kalıcılığınız artacak, bu da daha sonra site içinde SEO optimizasyonu için yapacağınız çalışmalar için büyük bir referans oluşturacaktır. Siz de takdir edersiniz ki sitenizin içerikleri ve arayüzü tek başına yeterli olmayacaktır.

Domain Bazlı SEO için son olarak söyleyebileceğimiz şey de domainin uzunluğuyla beraber kullanılan kelime sayısıdır. Domain için kullanılacak kelime sayısı üç kelimeyi geçmemelidir. Üç kelimelik bir siteye dahi sahip olsanız, sayfanızın başlığında da bu üç kelimelik anahtar kelimeyi kullanacak olursanız, domain ile uyumu ortaya çıkacaktır. Arama motorlarının fark etmesi, anlaması daha kolay olacaktır. Ama mümkün olduğunca domaininizi çok uzun tutmamanızı öneririz. SEO kriterleri bazında domainin başlı başına nasıl bir etkiye sahip olduğu görülmekte ve içinde bulunduğunuz faaliyet alanınıza göre ciddi bir analiz yapmanızı gerekli kılmaktadır.

Yorum Yok

Yorum Yazın