logo
Firmalara dijital dünya da yapılan olumsuz yorum ve eleştiriler olumsuz bir itibar bırakmaktadır. Bu da web sitesine olan güvenin azalmasına neden olur ve zaman içerisinde de web sitenize gelen ziyaretçi sayısının azalmasına neden olur. Bünyemizde size özel çözümler ve çalışmalar ile olumsuz yorum ve eleştirileri engelleyerek markanızın itibarını koruyoruz.

Web Tasarım

SEO Danışmanlığı

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Sosyal Medya Yönetimi

E-posta Pazarlama

Hızlı İletişim
Kurumsal SEO, Web Tasarım, E-ticaret Danışmanlığı, AdWords Reklamcılığı, Facebook Reklamcılığı, Google Analytics ölçümleme alanlarında uzmanlaşmış, e-ticaret sitelerine, websitelere ve portallara danışmanlık veren bir şirkettir.

+90 (232) 484 4422

info@izmirkentajans.com

Akdeniz Mah. 1347 Sk. No:8 / 511 Konak /İZMİR

+90 (232) 484 4422

Top

Black Hat Seo Yöntemleri

Black Hat Seo Yöntemleri

Web site sahibi olan birçok kişi ve neredeyse tüm firmaların SEO çalışmaları tüm hızıyla, farklı stratejileriyle devam etmektedir. Bu süreç devam ederken, arama motoru sıralamalarında daha üst sıralara, ilk iki sayfada yer almaya çalışırken, oldukça çetin bir mücadele görebiliyoruz. SEO tekniklerini uygulayan SEO uzmanlarının her biri farklı uygulamalarla müşterilerini üst sıralara yerleştirmekte ve başarılarını devam ettirmelerine yardımcı olmaktadırlar. Bununla sınırlı kalmadıklarını, ileri SEO teknikleri olarak söyleyebileceğimiz Black Hat Seo yöntemleri devreye giriyor. Black Hat Seo, Türkçe olarak Siyah Şapka SEO da ifade edilmektedir. Yıllarını SEO çalışmalarına vermiş birçok kişi, başarılı ve sürdürülebilir bir SEO çalışmaları için her zaman kendilerini güncellemek ve yenilemek durumundadırlar. Google’ın da algoritmalarında yaptığı değişikliklerin sıklığı düşünüldüğünde, bu kaçınılmaz hale geliyor.

Birçok strateji, algoritmayı çözmüş SEO uzmanı olarak kendini ifade eden kişiler, sektörde bulunan birçok SEO uzmanı arasından sıyrılıp fark yaratmak ve daha başarılı olmak için Black Hat Seo yöntemleri olarak bahsettiğimiz teknikleri devreye sokabilmektedir. Bu tekniklerin çoğu illegal olup, başta Google olmak üzere tüm arama motorları tarafından kabul görmeyen hatta yakalandığınızda arama motoru sonuçlarından ve sıralamalarından men edilme noktasına kadar bile gelebileceğiniz sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Ama kendini bilen, SEO tekniklerini hakkıyla, legal yollardan da uygulayarak başarıya ulaştıran SEO uzmanları da mevcut. Mümkün olduğunca, güvenilir, kısa vadede değil uzun vadede, düzenli çalışmalarıyla başarılı olan kişi ve kurumları bulmaya gayret edin. Kısa sürede SEO konusunda sizi üst sıralara taşıyacağını ifade eden kişi ve kurumların, vaadlerinin sonunun ne olduğunu fazla vakit geçmeden göreceksiniz zaten, emin olabilirsiniz.

Black Hat Seo yöntemleri

 

black hat seo, blackhat seo, Siyah şapka seo, siyah şapka seo yöntemleri

Black Hat Seo yöntemleri illegal olup, başta Google olmak üzere tüm arama motorları tarafından kabul görmeyen hatta yakalandığınızda arama motoru sonuçlarından ve sıralamalarından men edilme noktasına kadar bile gelebileceğiniz sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

 

İşi çözmüş kişilerin kısa vadede Black Hat Seo yöntemleri olarak ileri SEO tekniklerini uygulayarak, sizi nasıl ilk sıralara taşıyıp daha sonra uzun vadede sıralamada düşmenize neden olduğunu hep beraber inceleyelim:

  • Değişken Kelimeler

Veri tabanında bir konu üzerine depolanan kelimelerin makalelerde kullanılarak, özgünleştirilmeye çalışılma çabasıdır. Yapılan uygulama ile özgünleştirildiği düşünülse de arama motorları tarafından fark edilmektedir.

  • Anahtar Kelime Yoğunluğu Arttırma

Black Hat Seo yöntemleri olarak bahsedeceğimiz anahtar kelime yoğunluğu arttırma tekniğinde, sitenizi ve içeriklerinizi anahtar kelimeler ile doldurarak, daha fazla ziyaretçi kazanmaya çalışılmaktadır. Bu uygulama daha çok Google AdSense gelirlerinizi arttırmak amacıyla kullanılmaktadır. Bahsettiğimiz her teknikte olduğu gibi bu teknik de, Google tarafından kaçmayacaktır. Oldukça riskli olan bu teknikle başarılı olma gibi bir şansınız olmamaktadır.

  • Kopya Siteler Oluşturma

Sahip olduğunuz web siteniz ile ilgili benzer siteler açmanızla ortaya çıkan bir tekniktir.  Risk oluşturan bir diğer teknik olarak karşımıza çıkan bu siteleri rakip olarak göstererek, onları geride bırakıp kendinizi üst sıralara yükseltme anlamında çalışmaları ortaya koyar. Fark edilmesi açısından risk taşıdığını tekrar hatırlatalım.

  • Resim Metni

Black Hat Seo yöntemleri arasında risk oranı oldukça düşük olan bu teknikle, İçeriklere oldukça az sayıda kelime girilir, geriye kalan kelimeler de,  içeriğe eklenen görsellere alt etiket oluşturulup doldurulmaktadır. İçerik içerisinde yer alması gereken diğer tüm kelimeleri, görsellerin alt etiketlerine ekleyerek aradaki fark kapatılabilmektedir. Bu uygulamanın artısı, görsel aramalarda sitenize ait görseller, daha üst sıralarda çıkarak, ziyaretçi sayısı arttırılabilmektedir.

  • Görünmez Metin

Görünmez metin olarak bahsedeceğimiz Black Hat Seo yöntemleri içerisindeki son teknikte de, site sayfalarının alt kısımlarına anahtar kelimeler yazılarak arama motorlarında üst sıralara çıkmak amaçlanır. Bu teknik halen uygulanmaktadır.

Bahsettiğimiz tüm Black Hat Seo yöntemleri gördüğünüz gibi riskli ve uzun vadede başarısızlıkla sonuçlanacak yöntemler. Kısa vadedeki başarıları bir kenara bırakmanızı, uzun vadede Google ve diğer arama motorların istediği, beklediği teknik ve yöntemleri kullanmanızı öneriyoruz.

Yorum Yok

Yorum Yazın