logo
Firmalara dijital dünya da yapılan olumsuz yorum ve eleştiriler olumsuz bir itibar bırakmaktadır. Bu da web sitesine olan güvenin azalmasına neden olur ve zaman içerisinde de web sitenize gelen ziyaretçi sayısının azalmasına neden olur. Bünyemizde size özel çözümler ve çalışmalar ile olumsuz yorum ve eleştirileri engelleyerek markanızın itibarını koruyoruz.

Web Tasarım

SEO Danışmanlığı

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Sosyal Medya Yönetimi

E-posta Pazarlama

Hızlı İletişim
Kurumsal SEO, Web Tasarım, E-ticaret Danışmanlığı, AdWords Reklamcılığı, Facebook Reklamcılığı, Google Analytics ölçümleme alanlarında uzmanlaşmış, e-ticaret sitelerine, websitelere ve portallara danışmanlık veren bir şirkettir.

+90 (232) 484 4422

info@izmirkentajans.com

Akdeniz Mah. 1347 Sk. No:8 / 511 Konak /İZMİR

+90 (232) 484 4422

Top

Anti SEO ile Mücadele

Anti SEO ile Mücadele

Sürekli SEO kriterleri, SEO optimizasyonu nasıl olmalıdır, nelere dikkat edilmelidir gibi detaylar üzerinde durmaktayız. Ancak bununla birlikte siz bu çalışmaları yaparken sitenizi alt sıralara indirmek ve arama motorlarının gözünde değerinizi düşürmek için rakipleriniz Anti SEO çalışmaları da yapıyor olabilirler. Ki emin olun yapıyorlardır. Sizlere karşı yapılan bu Anti SEO çalışmalarını nasıl belirleyeceğiniz ve ne gibi önlemler alabileceğiniz ile ilgili herkesin kolaylıkla tespit edebileceği genel birkaç detaydan bahsedeceğiz.

 

Anti SEO Çalışmalarını Durdurun

 

anti seo çalışması, seo 1. Sıra, seo saldırısı, anti seo nedir, anti seo nasıl anlaşılır, seo, seo optimizasyonu

Anti SEO çalışmaları, her sektörde yaşanan ağır rekabet, düzgün SEO teknikleri konularını gündeme getirirken bir yandan da rakiplerin sizleri saf dışı bırakmak adına giderek artış göstermektedir.

Eskiden gerek kişi gerekse de kurumların imajı fiziksel olarak belirlenmekte, web siteler üzerinden de sadece varlıkları bilinmekteydi. Şu anda ise, fiziksel varlıkları, sahip oldukları maddi manevi imajları artık siteler üzerinden anlaşılıp, belirlenmeye başladı. Dolayısıyla uzun yıllardır yapılan SEO çalışmalarının amacı ve niteliği giderek yüz değiştirmekte ve gelişmektedir. Dolayısıyla her sektörde yaşanan ağır rekabet, düzgün SEO teknikleri konularını gündeme getirirken bir yandan da rakiplerin sizleri saf dışı bırakmak adına yaptıkları Anti SEO çalışmaları da giderek artış göstermektedir. Yapılan bu saldırı niteliğindeki girişimleri anlamanız ve etkisiz hale getirmeniz ya da etkisini azaltmak adına yapacaklarınız elbette ki mevcut.

SEO adına siteniz ile ilgili her şeyi yaptığınızı düşünüyor ve hala istediğiniz başarıyı yakalayamadığınızı düşünüyorsanız, bunların arasında Anti SEO çalışmaları da yer alabilir. Bunun kontrol etmenizde her zaman fayda vardır, kenara yazın. Ve belli aralıklarla kontrollerinizi yaparak, engellemeye çalışın. Sitenize karşı yapılan Anti SEO çalışmasını, sitenizin indexlerini kontrol etmeye başlayarak engelleyebilirsiniz. Söz konusu indexlerde sitenizle ilgisi olmayan kelimelerde bir artış gözlemliyorsanız – ki amaç budur – siteniz üzerinden yapılacak aramaya backlink yapılmış demektir.  Size karşı yapılan girişimleri anlamanın bir diğer yolu da sitenize ait anchor textleri kontrol etmekten geçmektedir. opensiteexplorer.org üzerinden yapacağınız sorgulama ile sitenize en çok hangi kelimelerden link geliyor bunları görebilirsiniz. Yine aynı şekilde sitenizle ilgisi olmayan kelimeler gördüğünüzde anlayacaksınızdır.

Anti SEO çalışmalarını, backlinklerini tespit ettikten sonra nasıl önüne geçebiliriz, ona bakalım. Bu girişimler anlaşıldıktan sonra yapılacak işlemlerden bir tanesi index silme işlemidir. İndexleri sildikten sonra daha doğrusu temizledikten sonra, sitenize zararı dokunabilecek ilgisi olmayan kelimelerin nereden backlink olarak geldiğini bulmanız önem taşıyacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, çoğunlukla alınan backlinklerin açıklamaları aynıdır. Bunu tespit ettikten sonra arama motorlarında buna yönelik bir arama yaptığınızda, sitenize karşı olan tüm backlinkleri görebileceksiniz. Bahsettiğimiz adımlardan sonra sıra bu girişimleri engellemeye geldi. Yoğun bir şekilde backlink alınan siteler yine çoğunlukla otomatik onay sistemiyle oluşturulmuştur. Ki bu işinizi fazlasıyla kolaylaştıracaktır. Dolayısıyla backlink kasılan tüm sitelere giriş yaparak ana sayfalarına anahtar kelimeniz odaklı yorum backlink yaparak bu sefer siz bastırıyor olacaksınız. Böylece sitenize zararlı olabilecek kelimeler kullanılarak gelen backlink yarı yarıya düşmüş olacaktır. Söz konusu ana sayfalardan birkaç kere daha link almanız halinde bu daha da düşecektir. Böyle tespit ettiğiniz sitelere bu şekilde yüklendiğinizde siteniz için yararlı olacaktır.

Yorum Yok

Yorum Yazın