logo
Firmalara dijital dünya da yapılan olumsuz yorum ve eleştiriler olumsuz bir itibar bırakmaktadır. Bu da web sitesine olan güvenin azalmasına neden olur ve zaman içerisinde de web sitenize gelen ziyaretçi sayısının azalmasına neden olur. Bünyemizde size özel çözümler ve çalışmalar ile olumsuz yorum ve eleştirileri engelleyerek markanızın itibarını koruyoruz.

Web Tasarım

SEO Danışmanlığı

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Sosyal Medya Yönetimi

E-posta Pazarlama

Hızlı İletişim
Kurumsal SEO, Web Tasarım, E-ticaret Danışmanlığı, AdWords Reklamcılığı, Facebook Reklamcılığı, Google Analytics ölçümleme alanlarında uzmanlaşmış, e-ticaret sitelerine, websitelere ve portallara danışmanlık veren bir şirkettir.

+90 (232) 484 4422

info@izmirkentajans.com

Akdeniz Mah. 1347 Sk. No:8 / 511 Konak /İZMİR

+90 (232) 484 4422

Top

Anahtar Kelime Yoğunluğu ve SEO

Anahtar Kelime Yoğunluğu ve SEO

Geçen yıllara baktığımızda SEO için etkili ya da önemli olan unsurlar arasında sayabileceğimiz anahtar kelime yoğunluğu konusu son sıralarda yer almaktaydı. Web sitelerinin daha azınlıkta olduğu yıllarda istenilen sayıda anahtar kelime kullanılmakta ve backlink alınmaktaydı. Yıllar geçtikçe, web sitelerinin sayısında meydana gelen artış, dijital medyanın geçirdiği evrim ve arama motorlarının SEO mekanizmasını iyileştirmek adına sürekli yaptığı algoritma değişiklikleriyle, anahtar kelime yoğunluğu önem kazandı. Değişmeye de devam eden algoritmalarda göze çarpansa, İçeriklerin yapısının düzenlenmesi oluyor.

SEO uyumluluğunu yakalamak emek ve dikkat gerektiriyor. Zamanla ortaya çıkan ve oluşan SEO kriterlerine uygun içerikler oluşturmak, ciddi anlamda arama motorlarının takibine girdiğini söyleyebiliriz. SEO optimizasyonu olarak adlandıracağımız kriterlerden sadece birisi olan anahtar kelime yoğunluğu konusuna nasıl dikkat edeceğiz, inceleyelim. Her zamanki gibi sitenizi oluşturduğunuz ilgi alanını iyi belirlemek, sonrasında da ona uygun içerik ve anahtar kelimeleri belirlemek gerekiyor. Diyelim ki araç kiralama siteniz var, konunuza bağlı olarak içerik oluşturmak istiyorsunuz. Bunun için içeriğinizin başlığında araç ya da araç kiralama kelimelerinin geçtiğine emin olmalısınız. Aynı şekilde içeriğinizin içinde seçmiş olduğunuz anahtar kelimeyi 5 ya da 6 kere geçirmek durumundasınız ki anahtar kelime yoğunluğu olarak gerekli oran gerçekleştirilmiş olsun.

 

Anahtar Kelime Yoğunluğu Dikkat ve Özen Gerektirir

 

Anahtar kelime yoğunluğu, kelime yoğunluğu, anahtar kelime belirleme, anahtar kelime yoğunluğu ve seo

Anahtar kelime yoğunluğu bazında her detayı değerlendirerek, arama motoru botlarının ziyareti sırasında diğer alakalı kelimeleri de dikkate almalarını sağlayabilirsiniz.

 

Burada bahsettiğimiz anahtar kelime yoğunluğu ziyaretçileriniz için yapılmış olsa da bir parçası da arama motoru botları için yapılmaktadır. Sonuçta ziyaretçileriniz sitenize geldiğinde, içeriklerinizi okuduğunda ne ile ilgili olduğunu anlayacaklardır. Ancak, arama motoru botları sitenize geldiğinde anlamayacaklardır. Dolayısıyla arama motoru botlarını da düşünerek hareket edilmelidir.  Bunu daha açık bir şekilde anlatalım. Belirttiğimiz araç kiralama konulu içeriğinizi oluşturdunuz, anahtar kelimelerinizi de SEO optimizasyonu doğrultusunda iyi seçtiniz ve içeriğinize yerleştirdiniz. Sonraki adımınız, içeriğinizin odak kelimesi yani anahtar kelimesi olarak belirlediğiniz kelime ya da kelimeleri kalın yaparak oluşturmak olacaktır. Bununla da kalmayıp araç kiralama ile alakalı olduğunu düşündüğünüz ve sayfanıza çekmek istediğiniz bağlantılı diğer anahtar kelimeler varsa, onları da kalın ya da italik olarak düzenleyebilirsiniz. Anahtar kelimeniz araç kiralama olarak seçildiyse, araç kiralama fiyatları da siteniz için önemli olabilecek bir başka kelime öbeği olarak karşınıza çıkabilir. Anahtar kelime yoğunluğu bazında bu detayı da değerlendirerek, arama motoru botlarının ziyareti sırasında diğer alakalı kelimeleri de dikkate almalarını sağlayabilirsiniz. Yaptığınız bu düzenleme ile SEO çalışmasına katkıda bulunmuş olmakla beraber sitenizin üst sıralara yükselmesi için adım atmış oluyorsunuz.

Yorum Yok

Yorum Yazın