logo
Firmalara dijital dünya da yapılan olumsuz yorum ve eleştiriler olumsuz bir itibar bırakmaktadır. Bu da web sitesine olan güvenin azalmasına neden olur ve zaman içerisinde de web sitenize gelen ziyaretçi sayısının azalmasına neden olur. Bünyemizde size özel çözümler ve çalışmalar ile olumsuz yorum ve eleştirileri engelleyerek markanızın itibarını koruyoruz.

Web Tasarım

SEO Danışmanlığı

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Sosyal Medya Yönetimi

E-posta Pazarlama

Hızlı İletişim
Kurumsal SEO, Web Tasarım, E-ticaret Danışmanlığı, AdWords Reklamcılığı, Facebook Reklamcılığı, Google Analytics ölçümleme alanlarında uzmanlaşmış, e-ticaret sitelerine, websitelere ve portallara danışmanlık veren bir şirkettir.

+90 (232) 484 4422

info@izmirkentajans.com

Akdeniz Mah. 1347 Sk. No:8 / 511 Konak /İZMİR

+90 (232) 484 4422

Top

All in One SEO Pack ve Kurulumu

All in One SEO Pack ve Kurulumu

All in One SEO Pack eklentisini, site sahiplerinin SEO çalışmalarına başlarken, karşılarına çıkan, WordPress tabanlı siteler için pratik bir şekilde uygulanabilen bir eklenti olarak söyleyebiliriz. WordPress, SEO tekniklerinin rahatça ve otomatik olarak uygulanabileceği bir sistemdir. Ve bu sistemi All in One SEO Pack gibi oldukça faydalı ve uygulanması kolay eklentileri ekleyerek daha da geliştirebilirsiniz.

All in One SEO Pack eklentisinin kurulumuna geçmeden önce özelliklerinden bahsedelim. 2007 yılında oluşturulan eklenti, WordPress bünyesinde en çok indirilen eklenti olduğunu söylersek yanılmayız. XML Site Haritası desteğiyle,  site haritanızı Google ve Bing’e göndermenizi sağlayarak SEO’nuzu geliştirmenize katkıda bulunabilirsiniz. Sağladığı diğer destekler arasında; Google AMP desteği, Google Analytics desteği, Gelişmiş Canonical URL’leri söyleyebiliriz. Bunların dışında sitenizdeki başlıkların Google ve diğer arama motorları için otomatik olarak optimize etmektedir. Mega Taglerin otomatik oluşturulmasından tutun, Google ve Bing gibi arama motorlarına sitenizde meydana gelen değişiklikler ile ilgili otomatik bilgilendirmesine kadar işinizi kolaylaştıracak özelliklere sahip olmaktadır.

WordPress tabanlı site kuran ve özellikle yeni başlayan kişileri zorlayacak bir niteliği bulunmamaktadır. Kolay anlaşılabilir bir dil ve yönlendirmeyle rahatça entegre edebilirsiniz. Öte yandan, belli bir seviyede olan kişiler için de SEO optimizasyonu için ihtiyaçları olacak her türlü ince ayarı yapabilmektedirler. All in One SEO Pack birçok açıdan kolaylık sağlarken, PHP 7 ve birçok eklentiyle uyumlu olması ile göz dolduruyor.

All in One SEO Pack Kurulumu

 

All In One Seo, All In Seo, All In Seo Pack, WordPress Seo Eklentisi, all in one seo pack ayarları, all in one seo pack türkçe

All in One SEO Pack birçok açıdan kolaylık sağlarken, PHP 7 ve birçok eklentiyle uyumlu olması ile göz dolduruyor.

 

Eklentiyi indirdirin. İndirme işlemi bittikten sonra  FTP’de /wp-content/plugins/ dizinine göndermeniz gerekecek. Sonraki aşama, Admin panelinden Eklentiler sayfasına gelerek eklentiyi aktifleştirmeniz yeterli olacaktır. All in One SEO Pack eklentisinin ayarları için de yine Admin Paneli aracılığıyla Tercihler bölümüne giderek söz konusu eklentinin menüsünü kullanabilirsiniz. Ayarlara göz atacak olursak;

 • Plugin StatusEklentinin aktif ve pasif durumunu gösterir.
 • Home Title – Sitenin anasayfa başlığını belirlemenizi sağlar.
 • Home Keywords– Anasayfanıza ait (meta tags) anahtar kelimelerini belirlemenizi sağlar.
 • Canonical URLs Kanonik url yapısını belirler.
 • Rewrite Titles – Bu seçeneği seçmeniz durumunda, All in One SEO Pack ile ayarladığınız başlıklar sitede uygulanmakta olduğunu göreceksiniz.
 • Post Title Format – Yazılarınızın başlık yapısını ayarlamanızı sağlar. %post_title% | %blog_title% formatı kullanılıyorsa, anahtar kelimeniz ile başlayan blog başlığını önce daha sonra yazı başlığını sonra şeklinde oluşturursanız, her son yazınız, arama motorlarında daha üst sıralarda yer alabilir.
 • Page Title Format – Sitenizin sayfaları için başlık yapısını ayarlamanıza yardımcı olur. “SEO %page_title%” gibi, sayfa başlığınızın öncesine ya da sonrasına istediğiniz kelimenin yer almasını ayarlayabilirsiniz.
 • Category Title Format – Kategori sayfalarınız için başlık yapısını oluştururken, sadece kategori isminin başlık olarak gösterilmesini seçmeniz daha iyi olacaktır.
 • Archive Title Format – Sitenizin arşiv sayfalarının başlık yapısını belirmeniz mümkün. Bu ayarda tarihten sonra blog başlığı gösterilir.
 • Tag Title Format – Etiket sayfasının başlık yapısını düzenleyebilirsiniz.
 • Search Title Format – Sitenizden yapılan aramalar için arama sayfası başlığını düzenlenize yardımcı olur.
 • Description Format – Kullanabileceğiniz farklı formatların bulunduğu ayarda, sayfalarınızın meta description ayarları yapılır.
 • * %blog_title% – Sitenizin başlığını ifade eder.
 • * %blog_description% – Sitenizin açıklamasını ifade eder.
 • * %description% – Herhangi bir yazınıza ait özet bilgisi gösterilir.
 • * %wp_title%WordPress başlığını ifade eder.
 • 404 File Format – Bulunamayan sayfalar için başlık yapısını belirlemenizi sağlar.
 • Paged Format –Sayfalandırma konusunda başlık yapısını belirlemenizi sağlar.
 • Use categories for meta keywords – Meta etiketlerini oluştururken yazının bulunduğu kategorilerde kullanılmasını sağlar.
Yorum Yok

Yorum Yazın